Росія навмисно змінює склад населення в окупованому Криму, — Скрипник

Ілюстративне фото: t.me/yellowribbon_ua

Російська Федерація проводить політику навмисного заміщення корінного населення в окупованому Криму. Про це сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла керівниця “Кримської правозахисної групи” Ольга Скрипник.

Вона нагадала, що Росія проводила примусову паспортизацію українців, які проживають на півострові. Однак РФ також реалізовувала безліч таких програм як “Земський лікар” або “Земський учитель”, за якими росіяни переселялися до Криму.

“Це і є зміна саме демографічного складу. Цифру точну сказати складно, скільки всього переїхало росіян, але це понад 500 тис. Деякі експерти називають навіть мільйон громадян Російської Федерації, які незаконно переїхали до Криму. Точної цифри чому не можна назвати? Тому що ми ж не знаємо ще достеменно, який був військовий контингент, скільки родин переїхало разом із російськими військовими, скільки ФСБшників, тому що це засекречена інформація. Але ми аналізували навіть сектор просто цивільного життя, тобто саме росіян, не пов’язаних з армією. Виходить, що все одно мінімальна цифра росіян, які заїхали незаконно, — це щонайменше 500 тис. осіб за цей період, якраз за різними програмами”, — сказала керівниця “Кримської правозахисної групи”.

Скрипник зазначила, що є громадяни РФ, які переїжджали добровільно, але основна частина все-таки зробила це планово — за програмами Російської Федерації.

“Це і є якраз політика демографічної зміни, тобто зміни складу населення. Частину проукраїнського населення видавлюють, переслідують, щоб вони виїжджали, а на їхнє місце реально завозять росіян. Причому там є росіяни, наприклад, у Ялті, з Омська, з дуже віддалених регіонів, з Уралу тощо. Тобто якраз такі регіони, де холодно, де дуже погана екологія, економіка. Звичайно, люди з великою радістю їдуть до Криму”, — сказала вона.

Читайте також: Опір у Криму діє з перших днів російської окупації: про партизанів, репресії та незламність розповів Барієв

Нагадаємо, 10 років тому — 20 лютого 2014 року — Росія вторглася до Криму. Вона перекинула на півострів кадрових військовослужбовців у формі без розпізнавальних знаків, які за лічені дні заблокували органи влади, силові відомства і військові частини, і стали готувати ґрунт для анексії. А в березні було всупереч українському законодавству проведено псевдореферендум щодо статусу Криму. Саме окупація півострова стала першим етапом загарбницької війни, яку веде Кремль.

Прямий ефір