Росія навмисно роздуває масштаби виробництва дронів, — військовий оглядач навів аргументи

"Ланцет". Фото: censor.net

Росія не в змозі виробляти величезну кількість (до десятків тисяч) безпілотників, якщо раніше йшлося про 900 загалом. Таку думку сьогодні, 1 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Він нагадав події жовтня 2021 року, коли Володимир Путін під час одного зі своїх виступів хвалився, що в російської армії на озброєння поставили трохи більше ніж 2000 безпілотників. Він їх назвав “серйозним потенціалом безпілотних апаратів”.

“Цей потенціал вони змогли накопичити за кілька років виробництва абсолютно різної номенклатури: і “Орлан-10”, і “Картограф”, і “Форпост”, і тощо, і т.п. Результат — трохи більше як 2000 штук, коли не було якогось серйозного санкційного тиску, коли все в досить лайтовому спокійному режимі вироблялося. Зараз же говорити про можливості виробляти тисячі на місяць — ні. Ми навіть це можемо бачити за прикладом баражувальних боєприпасів “Ланцет””, — пояснив Коваленко.

За словами оглядача, саме вони, в принципі, і стали причиною для поширення маніпуляції про десятки тисяч.

“Навіть Скабєєва заявляла в одному з випусків свого пропагандистського шоу, що випускається на місяць по 40-45 тисяч “Ланцетів”. Але це дуже легко перевіряється. По-перше, “Ланцет” — це баражувальний боєприпас, який усі свої атаки знімає, відеофіксація відбувається в режимі реального часу. І коли вони успішно і не зовсім успішно атакують українську техніку, то це відео обов’язково з’являється в російських пропагандистських каналах, і вони влаштовують шабаш і веселощі на тлі кожного такого відео. Тобто це поставлено на потік”, — каже він.

Коваленко уточнив, що відео знищення української техніки поставлені на потік публікацій. І на місяць таких відео публікується в середньому 50-60 — успішних атак (йдеться про ураження), не кажучи вже про гарантоване знищення.

“Що ж до загальної кількості, то є, звичайно, невдалі пуски, ті, які ще не опубліковані. Але загалом ця кількість не говорить про десятки тисяч на місяць, і не про тисячі”, — зазначив він.

А коли з’явився репортаж російського пропагандистського каналу “Россия-1” з виробництва “Ланцет”, то, як заявив оглядач, “все стало на свої місця”.

“Основне складське приміщення, попри величезну кількість дзеркал, які збільшують його площу і кількість боєприпасів, які там містяться, але, якщо виключити всю дзеркалку, то там складське приміщення призначене приблизно від 40 до 60 одиниць зберігання готової продукції. Цехи, де відбувається складання, їх всього два, і в обох складальних цехах все робиться вручну, ніякої автоматизації процесу абсолютно. До того ж вони навіть якось хваляться, що “ну, немає ніякої автоматизації процесу, ми підходимо так детально до складання”. А скільки вручну можна зібрати на місяць тисяч і скільки для цього потрібно цехів і вільних рук? Тобто, все це вказує на те, що Росія навмисно розмірено роздмухує масштаби, щоб залякати, створити видимість масового виробництва”, — розповів Коваленко.

Також він порівняв виробництво “Ланцетів” з іранськими дронами-камікадзе Shahed-136.

“Станом на середину 2022 року в Ірану, виробництво аналогічне ручне, становило в середньому 50 “Шахедів” на місяць. Після того, як з’явилися замовлення від Росії, Росія стала замовляти ще більше, Іран збільшив кількість робочих місць, але водночас не зміг вийти на рівень понад 100 “Шахедів” на місяць. Унаслідок того, що виробництво “Шахедів” безпосередньо залежить від постачання контрабандних запчастин. Практично всі “Шахеди” збираються за рахунок постачання контрабандних елементів. Вони повністю залежні за термінами, кількістю, складальними можливостями. І в це все впирається не більше ніж 100 штук на місяць. Постає питання — а якщо, наприклад, у Росії відкриється подібний завод, який збиратиме Shahed-136, звідки вони будуть брати всі запчастини? Тобто почнуть конкурувати на контрабандному ринку з Іраном? Але Іран теж має для себе щось із цього контрабандного ринку отримувати. Отже, Росія ніяк не зможе у виробництві “Шахедів”, хоча б за цим параметром, вийти на показник у тисячі”, — резюмував Олександр Коваленко.

Читайте також: Російська пропаганда бреше про шокуючі обсяги виробництва безпілотників — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, як заявив заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь, РФ фокусується на затяжній війні проти України, тому збільшує виробництво ударних і розвідувальних дронів, зокрема FPV-дронів і “Ланцетів”.

Прямий ефір