Росія нарощує виробництво ракет: деталі розповів Маломуж

Микола Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Наприкінці минулого року військово-промисловому комплексу (ВПК) РФ поставили завдання різко збільшити виробництво ракет та військової техніки. Фактично, президент Володимир Путін дав дозвіл на перехід країни на “воєнні рейки”. Нині в Росії нарощують виробництво ракет — на цьому напрямку працюють дев’ять конструкторських бюро (КБ). Про це сьогодні, 4 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал армії України, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Наприкінці 2022 року Путін зібрав колегію Міноборони і представників ВПК і поставив завдання різкого збільшення виробництва ракет, літаків, ракетних систем, гаубиць, відповідно, реабілітації бронетанкової техніки — це новий формат введення у стан війни і мобілізації всіх ресурсів”, — сказав він.

Упор, за його словами, робиться саме на виробництво ракет. 

“Не тільки КБ “Райдуга”, а й іще вісім потужних КБ зараз працюють на цьому напрямку. Піднімають усі ресурси, які були розроблені ще за Союзу, але, звичайно, їх недостатньо. Чому Росія намагається поповнити запаси? Тому що запаси новітніх засобів — “Іскандери”, “Калібри”, Х-101/555 — вичерпуються. Зараз потрібно чимось заміщати або хоча б реабілітувати старі”, — каже він.

Генерал додав, що раніше західні санкції погіршили якість виготовлених ракет, у російського ВПК була нестача комплектуючих.

“У той період, місяців шість або сім тому, 40% справді падало в Росії, і вона це ретельно приховувала, тому що це був провал ВПК. Сьогодні відпрацьована нова модель: фірми посередники йдуть через Казахстан, Киргизію, Узбекистан, Татарстан та інші, активно розробляють саме модель постачання комплектуючих нібито в ці країни. Ми бачимо, що по електроніці — процесорах систем наведення — Росія збільшила експорт”, — наголосив він.

Маломуж зауважив, що кількість виробництва ракет збільшилася до 100 одиниць на місяць і навіть більше. 

“Це і “Кинджал”, їх небагато, але це десятки і виробництво буквально щомісячне. Це, звичайно, “Іскандери” десь по 30-40 штук, що чимало. Це “Калібри”, можливо, до 60 на місяць, це і реабілітація Х-101/555. Тобто, це цілий парк потужних ракет, які приносять дуже великі жертви нашим громадянам. Росія освоїла варіант як обійти санкції”, — акцентував генерал. 

Він також додав, що США, ЄС і Велика Британія активно опрацьовують варіанти, як не допускати постачання технологічного обладнання на територію Росії.

“Йде важко, бо з’ясовується, що там тисячі фірм. Щоб провести всю перевірку, звичайно, потрібен і час, і технології, і ресурси, включно з фінансовими. Росія на цьому грає. Тим паче ніхто не може закрити ні Китай, ні Туреччину, ні частково навіть Іран, тим паче треті країни, які нібито не втягнуті у війну, купують для себе, а потім каравани йдуть у РФ. Це велика проблема. І зараз нас і наших союзників має хвилювати як виявляти такі формати, і виробляти потужні формати їхнього припинення. Тому що, чим більше їх буде, тим більша загроза Україні. І ракети будуть вироблятися ще в більшій кількості, не 100 як ми говоримо, а це може бути і 200, і 300 на місяць”, — резюмував Микола Маломуж.

Читайте також: Росіяни мають відчути війну на своїй території, — Подоляк

Як повідомлялося, кожен наступний пакет антиросійських санкцій, який запроваджує Захід, посилює ефективність попередніх, закриваючи канали їх обходу. Крім того, в деяких випадках представник Міністерства фінансів США, або ж лідери Європейського Союзу навідують країни, які допомагають Москві обходити обмеження, задля “розмови по душах”. 

Прямий ефір