Росія намагається втрутитися у вибори в Німеччині — розбір (ВІДЕО)

Прапор Німеччини. Фото: ukrinform.ua

Берлін закликав країни ЄС зайняти більш жорстку позицію щодо гібридних загроз з боку РФ. У тому числі шляхом розширення санкційного режиму. МЗС Німеччини має намір координувати дії союзників, повідомляє FREEДОМ.

Кремль щорічно витрачає до 2 млрд євро на масштабні операції з дезінформації в Німеччині, пише Bild. Кошти надходять на сотні тисяч фейкових акаунтів у соціальних мережах, фальсифікацію новинних сайтів та публікацію неправдивої інформації, для дискредитації німецьких політиків та підтримки проросійських партій. Згідно зі звітом німецької розвідки, останніми тижнями активізувалися російські дезінформаційні кампанії, спрямовані на підтримку ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD).

У звіті Федерального відомства з безпеки в галузі інформаційних технологій (BSI) наголошується, що вже фіксуються спроби злому сайтів і серверів з даними виборців”, повідомляє Telegram-канал “Bild на русском”.

Щоб запобігти іноземному втручанню у вибори в Німеччині, Федеральне відомство із захисту конституції у листопаді 2024 року створило спеціальну робочу групу. Однак ще у червні 2024 року уряд Німеччини створив спеціальний відділ для боротьби з дезінформацією. Його завданнями є моніторинг та аналіз соціальних мереж, виявлення та викриття операцій з дезінформації.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус упевнений, що Європа має діяти рішуче та брати на себе більшу відповідальність за власну безпеку, ніж будь-коли раніше, незалежно від рішень Білого дому.

“НАТО — єдина опора безпеки Європи. І зробити це в наших інтересах, і в нашій відповідальності як європейців рішуче зміцнити цю опору потенціалом, ідеями, лідерством і, звичайно, грошима. Незалежно від порядку денного Дональда Трампа, Білого дому та нової адміністрації, ми повинні взяти на себе більшу відповідальність”, — заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

Німеччина закликала європейські держави посилити реакцію ЄС на гібридні загрози з боку Росії. Пропозиції Берліна обговорять на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС 27 січня. Йдеться не лише про економічні санкції.

Німеччина сподівається, що ЄС зможе розробити більш активну комунікаційну стратегію. Щоб було зрозуміло, що у певних інцидентах винна Росія. Це може включати заходи з розсекречення розвідувальної інформації. У минулому урядам було складно швидко та однозначно звинуватити Москву в атаках”, — пише Politico.

Читайте також: ЄС повинен використовувати всі інструменти для протидії гібридним атакам Росії, — МЗС Румунії

Нагадаємо, у грудні 2024 року Конституційний суд Румунії скасував результати першого туру президентських виборів через втручання Росії у виборчу кампанію. Тоді з 23% голосів перемогу здобув проросійський кандидат Келін Джорджеску.

Читайте також: Втручання у вибори — один із методів Росії впливати на країни Заходу (ВІДЕО)

Прямий ефір