Росія намагається послабити свою залежність від Китаю, — політолог

Ілюстративне фото: ap.org

Росія намагається послабити свою залежність від Китаю й веде свою гру не в інтересах Пекіна. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.

Він зазначив, що для НАТО зараз пріоритетами є стримування російської агресії та стримування Китаю.

“Присутність на Вашингтонському саміті цілої низки країн з Азії, Японії, Південної Кореї, низки інших країн — це сигнали Китаю. Але ситуацію я б не спрощував. Насправді між Росією та Китаєм є не тільки партнерські відносини. Китай безпосередньо не допомагає Росії, але він використовує цю війну у своїх інтересах. Але є і розбіжності. Ось візит прем’єр-міністра Індії в Росію — це ж демонстрація того, що Росія теж, скажімо так, намагається послабити свою залежність від Китаю та теж веде свою гру не в інтересах Китаю. І візити до Північної Кореї Путіна, до В’єтнаму, тепер його зустріч із прем’єр-міністром Індії — це ж не гра на користь Китаю. Тож треба враховувати ось ці розбіжності між Росією і Китаєм, які існують”, — сказав політолог.

Фесенко наголосив, що Китай для України — не союзник і друг, але й не ворог. Через це він вважає, що у відносинах з такими країнами, як Китай, потрібні не тільки принциповість, але й гнучкість.

Читайте також: Прем’єр-міністр Індії зустрівся з Путіним — мета візиту Моді до Росії (ВІДЕО)

Раніше докторка філософії з політології, головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко висловила думку, що Китаю складно переконати одержимого війною російського диктатора Володимира Путіна закінчити агресію проти України.  

Прямий ефір