Росія намагається купити лояльність Африки зброєю, грошима та краденим в України зерном, — Сидельников

Андрій Сидельников. Фото: facebook.com

Росія намагається купити лояльність країн Африки, переслідуючи передусім свої корисливі інтереси, оскільки континент не є глобальним світовим гравцем. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політик, лідер міжнародного руху “Говорите громче!” Андрій Сидельников.

“Росія тут переслідує свої власні інтереси: не так протистояти Україні та західній цивілізації, як спробувати просто прихопити, захопити, анексувати, якщо можна так сказати, родовища в тій чи іншій країні в Африці. Тому тут чітко йде просто корупційна складова та жага наживи. А глобально політично, звісно, ​​Африка не може впливати ні на користь України, ні на користь Росії. Щодо постачання зброї, то, наскільки мені відомо, це лише 5% від загального світового збройового ринку. Тобто теж не такі великі постачання та не такі великі фінанси. Тим більше, що ці країни платити, безумовно, не спроможні. І Росія таким чином та зброєю просто намагається купити лояльність”, — коментує він.

Сидельников зазначив, що Москва, безперечно, зацікавлена ​​в тому, щоб представники африканських країн не підтримували позицію України та її союзників в Організації Об’єднаних Націй, в інших міжнародних організаціях, вона намагалася обмежити представництво цих країн на Саміті миру у Швейцарії. Проте, як констатує гість ефіру, усі подібні спроби Росії не призводять до прямого результату. В Африці у РФ дуже багато конкурентів.

“Тут зацікавлені досить великі світові корпорації, які не пов’язані з державою. Велика присутність Китаю перебуває на сьогодні в африканських країнах. А це все — конкуренція російській стороні, яка не може запропонувати жодних взаємовигідних угод, за великим рахунком. Тільки може купувати лояльність — фінансами, зброєю та зерном, викраденим в Україні, наголошую на цьому”, — резюмував Андрій Сидельников.

Читайте також: Російська агресія зачепила Африку, і ми прагнемо знайти способи для досягнення миру, — президент Гани

Прямий ефір