Наразі інтенсивність ракетних обстрілів України військами РФ з повітря знизилася. Хоча, якби в Кремлі могли, то обстрілювали б її щодня. Росія чекає на ракети з Ірану, дальність яких 300 і 700 км відповідно. Про це сьогодні, 8 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.
За його словами, виробництво ракет у РФ не встигає за реальними потребами.
“Їм би дуже хотілося наростити своє виробництво в умовах санкцій. Тому що, якби могли, обстрілювали б щодня. У них є озброєння радянське, Х-22 або Х-59 ракети. Х-22 вона досить-таки неточна ракета, там 500 метрів нормальна похибка. Х-59 авіаційна ракета, тобто керована, які у них теж є в деякій кількості. Але щодо далекобійних високоточних засобів, таких як Х-101 і “Калібр”, а також “Іскандер”, ось тут уже, мабуть, не все так просто. Виробництво не встигає виготовити необхідну кількість ракет, щоб завдавати масованих ударів, які ми бачили в жовтні. Чотири фактично таких удари, найбільший 10-11 числа, потім ще три ракетні удари. Ми бачимо, що кораблі частково виведені з тих бухт, звідки вони завдавали удари “Калібрами”. Очевидно, противник накопичує озброєння і чекає, безумовно, ті обіцяні Іраном балістичні ракети з дальністю 300 і 700 км”, — заявив Ігнат.
У зв’язку з цим, як вважає спікер Командування Повітряних сил ЗСУ, тактика обстрілів не зміниться.
“Ми цю тактику спостерігали від 24 числа. Це балістична ракета така сама, як “Іскандер-М”, які були у великих кількостях у Білорусі та на півночі від України — Курська область. Тут вони завдавали ударів, зокрема з аеродромів фіксувалися. Сайт “Білоруський Гаюн” постійно попереджав, що полетіло чотири балістики, вісім ракет. Нічого нового фактично для нас немає. Інформація тільки не дуже хороша в тому, що вони поповнили запаси саме балістичних ракет, проти яких в Україні засобів, на жаль, немає, які могли б ефективно відпрацьовувати по цих ракетах, так само як і по ракетах Х-22, які є теж у певній кількості в Росії саме на півночі від України”, — розповів він.
Водночас, як повідомив Ігнат, українська протиповітряна оборона посилюватиметься всім, чим можливо.
“Бо загрози з неба зростають не так у ракетному озброєнні, як у такому озброєнні як дрони, дрони-камікадзе, які несуть суттєві загрози саме через те, що їх велика кількість, їх потрібно банально чимось збивати. Тобто потрібне озброєння навіть, можливо, не найновіше, не таке морально і фізично нове, а можливо і застаріле, яке здатне радіолокаційно визначати ці цілі й збивати їх”, — підсумував речник Командування Повітряних сил ЗСУ.
Читайте також: Для Ірану співпраця з Росією пов’язана з мрією щодо створення ядерної бомби, — думка
Нагадаємо, із появою іранських дронів-камікадзе та їхніми масованими нальотами розпочався новий етап війни Росії проти України. Це вже не зіткнення на полі бою, не артилерійські дуелі, а нова загроза, до якої українська система ППО поки що не готова до кінця. Але що буде, якщо Іран поставить Москві тепер балістичні ракети? А підозри такі є. А якщо Північна Корея почне постачання зброї? Що це може бути? Снаряди? Міни? Ракети? І чому у Вашингтоні вважають, що Москва та Пхеньян уже домовилися? Про все це — в авторській рубриці шефредактора телеканалу FREEДОМ Олексія Мацуки.