Після повалення в Сирії режиму Башара Асада російська влада намагається налагодити контакт із новим урядом. Як повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на анонімних співрозмовників, Росія близька до досягнення угоди з новим урядом Сирії і зможе зберегти свої військові бази. Але такий стан справ, швидше, схожий на видачу з боку Росії бажаного за дійсне. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
Допомога Росії в придушенні опозиційного руху в Сирії, яка була надана уряду Асада, створює складні умови для подальших перемовин з новим урядом. Тим паче що Сирія прагне вигідного розвитку відносин із західними країнами та Туреччиною.
“Не вірте всім анонімним джерелам. Це видача бажаного за дійсне. Досить багато проблем між ними [Росією та Сирією], і я не думаю, що це просто так можна вирішити. Тим паче, що Москва не хоче посприяти в боротьбі, наприклад, із курдами або з ізраїльтянами”, — зазначив Семиволос.
Поки переговори з Сирією зайшли в глухий кут, Росія домовляється з Суданом про будівництво російської військово-морської бази в країні. В угоді передбачено право російських військових ввозити і вивозити через порт Судан будь-яке обладнання, яке необхідне “для виконання завдань військовими кораблями ВМФ Росії”.
“Це може зайняти багато часу, тому що порт Судан є не дуже облаштованим і готовим до такої роботи. Крім цього, багато хто претендував на цей порт, і значною мірою росіяни не отримували цей порт, тому що був певний вплив американців. Але, як ми бачимо, американці йдуть не тільки з Європи, але й з Африки. Тому, швидше за все, втрата інтересу американців до Судану призведе до того, що хто більше запропонує зараз, той і отримає цей порт. Сам по собі порт, звичайно, може бути в майбутньому цікавий як розмінна монета. Але його [важко] уявити у вигляді серйозної військово-морської бази, тому що це точно не [сирійський] “Тартус”. Це дуже невеликий порт”, — підсумував Семиволос.
Читайте також: Кремлю складно вибудовувати якісь контакти з новою владою в Сирії — Сулейманов
Нагадаємо, що після повалення дружнього Росії режиму Башара Асада до Сирії вирушила високопоставлена російська делегація. Мета візиту — домовитися про збереження двох найважливіших для Москви військових об’єктів: військово-морського порту в Тартусі та авіабази “Хмеймім”, розташованої недалеко від міста Латакія.
Читайте також: Шанси Росії повернутися в Сирію близькі до нуля: нова влада вимагає від Кремля компенсації за “минулі помилки” (ВІДЕО)