Говорячи про Білорусь, треба чітко розділяти, що є плани Олександра Лукашенка та є плани Володимира Путіна. І вони різняться щодо цієї країни. Про це сьогодні, 16 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор військових програм Українського центру економічних та політичних досліджень ім. А. Разумкова Микола Сунгуровський.
Так, Путіну потрібно максимально використовувати сусідню державу у своїй війні проти України, і бажано як живу силу.
У Лукашенка — інші плани. Він із початку повномасштабного вторгнення максимально відтягує час прямої участі білоруської армії у війні. Такі дії самопроголошеного президента відбиваються багато в чому. Ось він нібито погодився на формування союзного військового угруповання між РФ та Білоруссю, але одразу порушує питання — його потрібно укомплектувати, підготувати до різних видів бойових дій, “давайте проведемо ще 10-12 навчань”.
“Тобто видно, як Лукашенко тягне час. Лукашенко розуміє, що як тільки це угруповання буде оформлене, його керівною особою буде, швидше за все, призначено якогось російського генерала. І від рішення Лукашенка там нічого залежати не буде”, — сказав Сунгуровський.
І найбільше Лукашенко побоюється, що під виглядом створення цього союзного угруповання росіяни можуть затягнути на територію Білорусі тактичну ядерну зброю.
“А якщо ця зброя буде застосована, то Захід направить ядерний удар у відповідь і по Білорусі. Тобто Росія, як завжди, намагається вивести себе з-під удару шляхом сусідньої держави. І Лукашенко це розуміє. Але, гадаю, іноземні розвідслужби оцінюють і відстежують переміщення зброї територією Білорусі, і особливо вони стежать за ядерною зброєю Росії. І якщо вона буде затягнута і використана з території Білорусії, гадаю, удар у відповідь буде і по Білорусі, і по Росії”, — вважає військовий експерт.
Читайте також: Чи оголосить Лукашенко мобілізацію в Білорусі — думка білоруського аналітика
Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в країні введено режим підвищеної терористичної небезпеки через нібито наростаючу загрозу біля державних кордонів.