На сьогодні проблеми, які виникли на цілій низці напрямків фронту, впираються в непаритетність ресурсів України по відношенню до Росії. РФ же має можливість акумулювати засоби для ведення агресивної війни як свої, так й інших країн. На цьому акцентував радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі телеканалу FREEДОМ.
На думку Подоляка, єдине, що визначає моделі поведінки політиків різних країн в аспекті допомоги Україні — це брак політичної волі, лідерства.
“Не до кінця вони розуміють ті загрози, які несе сучасна Росія, не до кінця розуміють, що Російська Федерація не є договороздатною країною. З нею не можна домовитися про якісь правила. Росія завжди їх порушуватиме”, — зауважив спікер.
Стан Росії, за його словами, сьогодні такий, що вона може існувати тільки як агресивна країна з військовими намірами, які вона буде реалізовувати на різних континентах. І, безумовно, зокрема на Європейському.
“Брак знання Росії, брак волі, традиційна багатокомпонентна бюрократія, яка дає змогу вести довгі дискусії без необхідності ухвалення якогось рішення, недооцінка України з погляду психологічних можливостей, які є в нашої країни, і так далі. Усе це, на жаль, призвело до того, що ми маємо тривалу війну. І одна з причин затягування такого типу війни — якраз-таки ресурсна непаритетність”, — акцентував радник глави ОПУ.
Михайло Подоляк також прокоментував заяву Пентагону про те, що до кінця каденції нинішнього американського президента Сполучені Штати нададуть Україні 7,1 млрд дол. військової допомоги.
“Чи зможуть вони щотижня відправляти військові пакети? Давайте дочекаємося, по-перше, цього логістичного рішення. Подивимося і тоді зможемо, звичайно ж, підбити певний підсумок. Але, знову ж таки, як то кажуть, дорога ложка до обіду. Усе потрібно робити вчасно”, — сказав гість ефіру.
Він упевнений, що кінець 2022-го — початок 2023 року був переломним моментом. Тоді Росія, за його словами, абсолютно не була готова до жорсткого відповідного типу війни, яку нав’язала тоді Україна, перехопивши ініціативу.
“Цей момент, звичайно ж, був переломним, і можна було б тоді розставити всі акценти остаточно. Але, тим не менш, виходимо з того, що є на сьогодні. На сьогодні є абсолютно точне розуміння у більшості країн Європи необхідності різко нарощувати інвестиції у військові виробництва і нарощувати швидкість поставок військової техніки в Україну. Не всі, але більшість країн Європи, у будь-якому разі, розуміє ті ризики, які несе Росія. Вони вже змінюють свої доктрини безпеки і оборони, збільшують допомогу Україні”, — акцентував Подоляк.
З іншими країнами, зокрема зі США, слід продовжувати активну роботу, вважає він.
“З ними необхідно активно працювати на різних майданчиках, пояснювати, що це в їхніх інтересах. У їхніх інтересах, безумовно, програш Російської Федерації, у їхніх інтересах програш альянсу, який побудувала Росія, тому що це буде суттєво змінювати відчуття безпеки на глобальних ринках”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Адміністрація Байдена має намір посилити підтримку України — подробиці (ВІДЕО)
Раніше повідомлялося, що чеська компанія STV GROUP передала символічний чек на 20 мільйонів чеських крон (765 тисяч євро) на протитанкові гранатомети RPG-7 для Сил оборони України.
Читайте також: Естонія анонсувала новий пакет військової допомоги для України — деталі