Росія мілітаризує космос — розбір експерта

Ілюстративне фото: pixabay.com

Російська Федерація підіймає ставки у протистоянні із Заходом, у тому числі в космосі. Росія намагається мілітаризувати космос, заважаючи працювати західним супутникам, щоби торгуватися із Заходом. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEOM розповів незалежний експерт-аналітик із питань космічної діяльності Андрій Колесник.

За його словами, Росія успадкувала непоганий потенціал у космічній галузі від Радянського Союзу та розвиває його, що викликає більше занепокоєння.

“Що стосується подій, які розпочалися фактично у лютому цього року, коли законодавці США почали говорити про те, що Росія справді мілітаризує космос, і дуже небезпечно мілітаризує, включаючи можливість розміщення ядерних технологій у космосі, — в такому випадку Росії це на руку. Оскільки вона таким чином може включити космос до пакета всіх спірних питань із Заходом, включаючи й питання щодо України, щоб таким чином торгуватися. Щобільше, на сьогодні запуск тижневої давності космічного апарату COSMOS 2576 фактично доповнив потуги Росії показати, наскільки вона може бути впливовою в космосі, заважати роботі супутникам Заходу, включаючи військові супутники, й таким чином демонструвати готовність застосувати свою протисупутникову зброю”, — пояснив Колесник.

Він зазначив, що супутник COSMOS 2576, який запустила Росії, розташувався в тому ж орбітальному плані, так званому, під американським військовим супутником.

“Таким чином, російський супутник заважає працювати американському: умовно перериває зв’язок із Землею, перебуваючи безпосередньо між цим супутником та поверхнею Землі”, — сказав експерт-аналітик.

Також Колесник розповів про технологію “матрьошка”, яку Росія продемонструвала у космосі.

“Усередині великого космічного апарату розташований невеликий космічний апарат, який виходить на орбіту вже в космосі. Цей маленький космічний апарат випускає те, що на Заході називають “щось на кшталт артилерійського снаряда”, який швидко рухається до мети. “Матрьошку” вже застосували до супутників, які запускалися у 2017 та 2019 роках. Досвід з таким об’єктом як “щось на кшталт артилерійського снаряда”, що швидко рухаються, росіяни зробили у 2022 році, використавши супутники “матрьошки”. Тому не виключено, що зараз супутник, який запустили в ніч з 16 на 17 травня, може також усередині утримувати подібні супутники”, — розповів він.

Експерт звернув увагу, що не можна дізнатися, чи Росія використовує супутники з технологією “матрьошка” за зовнішніми ознаками.

Читайте також: Росія могла розмістити на орбіті космічну зброю — цілі (ВІДЕО)

Нагадаємо, у відповідь на запуск Росією супутника на низьку навколоземну орбіту, яку США називають протикосмічною зброєю, у Пентагоні заявили про готовність захищати інтереси Сполучених Штатів у космосі. 

Прямий ефір