У Міжнародному суді ООН відбулися публічні слухання у справі про порушення Росією конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону расової дискримінації. 6 і 12 червня виступали юридичні представники України, 8 і 14 — Росії, повідомляє FREEДОМ.
За словами посла з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Антона Кориневича, тепер суд має оголосити рішення.
Під час зустрічі з президентами ПАР, Замбії, Коморських островів і Сенегалу, прем’єр-міністром Єгипту та спеціальними представниками президентів Конго й Уганди президент України Володимир Зеленський чітко дав зрозуміти, що доки Україна потерпає від агресії Росії, дипломатичні стосунки з Москвою неприйнятні. Президент РФ Володимир Путін має опинитися в повній міжнародній ізоляції.
“Я вважаю, що, навпаки, потрібна дипломатична ізоляція для того, щоб показати, що весь світ розуміє, що він агресор і терорист. І його оточення — це воєнні злочинці, такі самі, як він, до речі. Я вважаю, що саме це може бути серйозним важелем впливу на його суспільство, щоб вони зрозуміли, що вони ізольовані через особисто його рішення агресії”, — заявив Володимир Зеленський.
Ракетний удар по Києву під час візиту лідерів держав Африки — це сигнал про те, що Росія не хоче миру, впевнений очільник української дипломатії.
“Путін “зміцнює довіру”, завдаючи найбільшого за кілька тижнів ракетного удару по Києву, якраз на тлі візиту африканських лідерів до нашої столиці. Російські ракети — це сигнал Африці: Росія хоче більше війни, а не миру”, — написав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter
НАТО вважає Росію ключовою загрозою глобальній безпеці, а перемогу України — гарантією довгострокового миру в Європі. Але й Київ має отримати гарантії безпеки. Найголовнішою, за словами президента України, має стати членство в НАТО. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом. Напередодні саміту у Вільнюсі очільник українського зовнішньополітичного відомства наголосив на важливості рішення про прийняття України до НАТО.
“Поговорив із генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом і подякував йому за зусилля, спрямовані на те, щоб Вільнюський саміт був успішним для Альянсу й України. Я також наголосив на важливості зробити крок до членства України, зокрема, відмовившись від плану дій щодо членства. Час узгодити рішення НАТО з новою реальністю”, — повідомив Дмитро Кулеба у Twitter.
За словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, ведеться робота над створенням нової Ради Україна — НАТО. Її перше засідання можуть провести вже в липні на саміті у Вільнюсі. Генсекретар Альянсу назвав Раду Україна — НАТО “організмом тридцяти двох”. Мається на увазі, у цій структурі Київ отримає рівні права і можливості з членами Альянсу.
“Я очікую, що на саміті у Вільнюсі союзники узгодять багаторічний пакет допомоги, щоб Україна перейшла від доктрин, навчання і спорядження радянської епохи до стандартів НАТО і наблизилася до Альянсу. Усі союзники згодні з тим, що двері Альянсу залишаються відчиненими, що Україна стане членом НАТО, і що це рішення можуть ухвалити тільки союзники та Україна. Росія не має права накладати вето на розширення НАТО”, — акцентував Столтенберг.
Міністр оборони України Олексій Резніков упевнений, що створення Ради Україна — НАТО стане підтвердженням того, що Київ де-факто вже є членом Альянсу.
“Нас уже сприймають як повноправного суб’єктного учасника європейської політики як мінімум і євроатлантичної політики — як максимум. У нас сьогодні є власна суб’єктність. З нами спілкуються не просто, як з рівними, а з особливою повагою, тому що ми надихнули весь світ своїм опором”, — зазначив він.
Читайте також: “Наш рух уперед — це найважливіше”: огляд заяв президента Зеленського за тиждень (ВІДЕО)
Нагадаємо, Росія завдала чергового ракетного удару по столиці, зокрема балістичними ракетами “Кинджал”, у п’ятницю, 16 червня, у день візиту представників африканських країн.