Росія “легалізує” вкрадене в Україні зерно — аналіз експерта

Ілюстративне фото: agropolit.com

Зерно, вкрадене в Україні, Росія продає за кордон, проте ідентифікувати походження агропродукції дуже складно, оскільки вона експортується через компанії-прокладки. Про це сьогодні, 31 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Павло Мартишев.

“У тих обсягах, які експортувалися Росією в південні країни Європи — в Італію, Іспанію теж може бути українське зерно. Це залізний факт, що Росія краде зерно. І, до речі, росіяни це роблять досить грамотно. Вони із Запорізької області, припустімо, вивозять зерно в кавказькі порти, і це дає їм змогу показувати в експортних деклараціях, що країна походження — Росія. Тому, на жаль, фіксації недостатньо”, — повідомив він.

Мартишев розповів, що на зерновому ринку використання компаній-прокладок — часта практика.

“Фірми-прокладки знаходяться в офшорних зонах. Це і Кайманові острови, і Швейцарія. І хоча там немає зерна, але там є великі офіси зернотрейдерів. Існують фірми-прокладки як з боку експортерів, так і з боку імпортера. На жаль, вплинути на це складно, тому що суто юридичні є способи таку діяльність обійти”, — пояснив аналітик.

Читайте також: Європа може закрити лазівки для обходу санкцій Росією, але не хоче, — Подоляк

Нагадаємо, майже 212 тис. тонн зерна на загальну суму 46 млн дол. вивезла Росія минулого року з окупованої частини Запорізької області. Такого висновку дійшов незалежний український антикорупційний центр NGL.media. На підставі даних російського експорту він провів своє розслідування, яке виявило: вкрадене українське зерно вивозилося в Туреччину, Лівію та Ізраїль

Прямий ефір