Росія і Китай ідуть на зближення: Пекін не тільки озброює, а й допомагає РФ виробляти дрони (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Навігаційне обладнання та деталі винищувачів, які Росія використовує у війні проти України, вона отримує, зокрема, з Китаю. Пекін дедалі активніше постачає армію країни-агресора. Такого висновку дійшли в американській розвідці, повідомляє FREEДОМ.

“Згідно з даними російської митниці, державні оборонні підприємства Китайської Народної Республіки (КНР) відвантажили російським оборонним підприємствам навігаційне обладнання, деталі для винищувачів та іншу техніку подвійного призначення”, — з доповіді Офісу директора національної розвідки США.

Станом на березень 2023 року, Китай поставив у Росію безпілотники та запчастини до них на суму більш ніж 12 млн дол., йдеться в доповіді. Тим самим Пекін не тільки озброює РФ, а й допомагає їй розвивати власне виробництво дронів.

“Китай стає дуже важливим місцем, яке підтримує Росію в її військовому виробництві. Ну а чого ще очікувати, враховуючи ті зв’язки, які відбуваються між країнами? Практично кожного місяця останнім часом ми бачимо, що відбуваються контакти на рівні міністерств оборони, генеральних штабів, рад безпеки”, — пояснила експертка з питань Східної Азії Наталія Плаксієнко-Бутирська.

Аналітики зазначають, що Росія і Китай ідуть на зближення не тільки у військовому плані, а й в економічній сфері. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну торгівля РФ із західними країнами різко скоротилася. Так КНР стала найважливішим торговим партнером країни-агресора. Ба більше, Пекін допомагає Москві компенсувати економічні наслідки західних санкцій, імпортуючи все більше сирої нафти, вугілля і природного газу. Торгові операції при цьому проводять у юанях.

“Російський імпорт з КНР збільшився на 13% — до 76 млрд дол. у 2022 році, а експорт з Росії до КНР збільшився на 43% — до 114 млрд дол. Загальний обсяг двосторонньої торгівлі між КНР і Росією сягнув рекордно високого рівня в 190 млрд дол. у 2022 році, що на 30% більше, ніж у 2021 році”, — з доповіді Офісу директора національної розвідки США.

Надаючи Росії військові технології та товари подвійного призначення, Китай діє в обхід західних санкцій. Змінити це може тільки жорстка позиція Києва і союзників України. Тим часом конфронтація Китаю і Заходу посилюється, але йти на відкритий конфлікт поки що не готова жодна зі сторін.

“Зараз триває ескалація. Між Китаєм і Сполученими Штатами торгова війна переросла в технологічну війну. Ми бачимо ось цей трикутник Японія — Південна Корея — Нідерланди. Вони між собою укладають договори, розв’язують проблемні питання. Усе з однією метою — обмежити постачання обладнання, постачання чипів Китаю для того, щоб він технологічно був на крок позаду коаліції західних країн”, — сказав дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

Черговим кроком США, який, імовірно, не сподобається Китаю, може стати пакет військової допомоги для Тайваню. Пекін не раз вимагав від США припинити ці поставки, адже вважає острів своєю територією. Але США продовжують підтримувати Тайвань, щоб попередити його можливу окупацію.

Читайте також:Росія допомагає Китаю зміцнювати вплив на африканські країни — розбір експерта

Прямий ефір