Росія намагатиметься максимально шкодити роботі українських портів, поки триває війна. Тим часом український “зерновий коридор” у Чорному морі набирає обертів і успішно працює. Таку думку сьогодні, 5 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.
“Ворог, наприклад, активно працює, виконується бойова робота в акваторії Чорного моря — це тактична російська авіація, працює в районі острова Зміїного, щоб показати свою присутність. Це головна мета, тому що по-іншому нічого у ворога не вийде. Так, пускають керовані авіаційні бомби в районі Зміїного, тому що фраза про те, що хто володіє Зміїним — володіє Чорним морем, належить не нам, має російське авторство. Бачите, вони так скрепненько переживають”, — сказав він.
Щодо “зернового коридору”, то, за словами спікера, цей гуманітарний коридор уже дійсно можна називати зерновим.
“Він набирає потихеньку обертів. Для мене особисто, оцінюючи ситуацію, головний показник того, що поки що все йде, не хочу говорити за планом, тому що це не наше, все йде так, як не просто планує, а як розраховує Україна. Це те, що страхові компанії почали страхувати ті судна, які планують або плануватимуть заходити до наших портів Великої Одеси, зокрема, Одеський, Чорноморський і Південний. І ця робота триває. Наприклад, учора три судна, що вийшли з наших портів Великої Одеси, вже перебувають у територіальних водах Румунії. Далі прямують до Босфору, і там уже в порти призначення. Ми говоримо про те, що на їхніх бортах понад 60 тисяч тонн української промислової продукції, є заявки на входження в нашу акваторію. І хочеться, звичайно, щоб уся ця робота набирала обертів”, — каже Братчук.
Він зазначив, що найголовніше — це питання безпеки.
“Сьогодні Військово-морські сили України, Сили оборони півдня нашої країни, всі структури влади, які працюють у цій сфері, доклали максимум зусиль, і ми бачимо, що ці зусилля мають практичну реалізацію на прикладі цього “зернового коридору”. Щобільше, розуміємо прекрасно, що Росія дійсно марно намагалася вибити Україну зі Світового продовольчого ринку. Вона максимально намагається це і зараз зробити і розуміємо, що атакуватиме і далі нашу портову інфраструктуру. Проте інформаційно вже в деяких ЗМІ інших країн починають з’являтися повідомлення про те, що Росія планує повернення в зернову угоду, тому що Росії, ясна річ, це вигідно”, — заявив Братчук.
А з іншого боку, уточнив спікер, таким чином Російська Федерація хоче легітимізувати те, що сьогодні відбувається.
“По-перше, крадіжка українського зерна — це ті судна, які йдуть через Босфор, зокрема їхній пункт призначення — це Сирія, тобто це союзники РФ. І, власне, російські судна, які повинні йти морем, переправляти цю російську продукцію, вони теж повинні активно працювати. Тому що те, що йде із зерном, дуже часто поруч використовуються й інші судна, які можуть перевозити військові вантажі. Як відомо, російські військові вантажі в акваторії Чорного моря є законною ціллю для наших засобів ураження. Тому нам робити своє. І я сподіваюся, що ці темпи, звісно, ще невеликі, з одного боку, а з іншого те, що коридор працює у два напрямки, це багато чого варте”, — пояснив він.
Братчук підкреслив, що партнерам необхідно продовжувати посилювати Україну.
Читайте також: Український морський коридор працює: як Київ знаходить шляхи агроекспорту (ВІДЕО)
Нагадаємо, як заявив голова громадської організації “Українська аграрна асамблея” Олександр Гапон, цілком замінити Чорноморський “зерновий коридор” будь-якими альтернативними шляхами сьогодні неможливо. Необхідно підвищувати його безпеку.