За час свого тривалого правління, президент РФ Володимир Путін “отруїв” цілу націю, цілий народ своєю ідеологією агресивного великодержавництва. Для того, щоб викорінити її, необхідний зовнішній і внутрішній вплив, а це — поразка у війні, за досвідом Німеччини та Японії після Другої світової війни. Таку думку сьогодні, 16 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.
“Путін своєю політикою, ідеологією агресивного великодержавництва, “отруїв” цілу країну, цілий народ. Це як найсильніший наркотик, який діятиме навіть після його смерті. Ось ця “отрута”, вона просто так не вийде. Там буде моторошна ломка. Якась частина людей одужає, але сліди цієї отрути залишаться”, — підкреслив він.
Головна проблема Росії — це ідеологія, яка заважає нормальному існуванню, впевнений політолог.
“Росія “хвора” на імперське великодержавництво та авторитаризм, тому циклічність така в Росії — всі реформи неминуче закінчуються політичною кризою. І це відбувалося вже кілька разів за останні 300 років. Тому головна проблема для Росії навіть не в тому, що буде після Путіна, а як вирватися з цієї циклічності”, — пояснив він.
Проаналізувавши історичний досвід країн після Другої світової війни, можна з упевненістю назвати дві країни, в яких вийшло подолати потяг до мілітаризму, авторитаризму, імперської величі — це Німеччина і Японія. Для цього необхідна поразка у війні.
“В історії були країни, які були хворі на мілітаризм, імперське великодержавництво, воювали проти інших і багато зла принесли сусіднім народам, але які після поразки у війні завдяки й зовнішньому впливу, і внутрішній роботі змогли одужати, стати нормальними національними державами — це Німеччина і Японія після Другої світової війни. Тому позитивний досвід є. Вирішальна передумова для подолання циклічності в Росії — поразка у війні. Щоб цей вірус великодержавності був розчавлений”, — розповів Фесенко.
Читайте також: Путінське правління — час безчестя Росії — думка