Чорні ящики літака “Азербайджанських авіаліній”, що розбився в Актау (Казахстан), відправлені до Бразилії. Таке рішення ухвалила комісія з розслідування аварії. Її очолює міністр транспорту Казахстану Марат Карабаєв. Розшифровкою бортових самописців займуться фахівці Центру розслідування та запобігання авіаційним подіям. Раніше президент Азербайджану Ільхам Алієв спростував версії Кремля про катастрофу літака Embraer 190, назвавши їх маячними, а також зажадав від Росії визнання провини та компенсації, повідомляє FREEДОМ.
Пілоти літака Embraer 190 Ігор Кшнякін та Олександр Кальянінов здійснили справжній подвиг. Експерти сходяться на думці, що льотчики намагалися мінімізувати втрати, й ціною свого життя посадили літак, прийнявши удар на його передню частину.
“Якби літак упав у воду, це була б вірна смерть для всіх пасажирів. При посадці на суші Embraer E190 врізався в землю передньою частиною, яка прийняла на себе основний удар, і задня частина з пасажирами в ній вціліла”, — прокоментував експерт Bild Юліан Рьопке в Telegram.
Літак “Азербайджанських авіаліній” Embraer 190 зазнав аварії 25 грудня. Він виконував рейс з Баку (Азербайджан) до Грозного (Чечня, РФ). За словами пасажирів та бортпровідників, під час заходу на посадку в Грозному вони почули вибухи.
На борту перебували п’ять членів екіпажу та 62 пасажири, загинули 38 людей.
Пілоти запитували аварійну посадку, але авіадиспетчери відмовили літаку в екстреній посадці у Грозному та Махачкалі, направивши його до Казахстану через Каспійське море. Пілоти, втрачаючи керування судном, змогли подолати відстань над морем у 500 км.
Катастрофа сталася у місті Актау. Версії російських пропагандистів про нібито зграю птахів і балон, що вибухнув на борту, як причини катастрофи, були спростовані кадрами з місця падіння. І корпус літака, і його крило були в пробоїнах. Їхній характер свідчить, що літак було пошкоджено елементами зенітної ракети.
“Той факт, що фюзеляж був у пробоїнах, звичайно, показує, що спочатку вкинута, не знаю ким, версія про зіткнення зі зграєю птахів, була повністю знята з порядку денного. Нікому й на думку не могло спасти, що наш літак обстрілюватимуть із землі у дружній нам країні. Однак, на жаль, деякі кола Росії віддали перевагу цій версії. Одним із моментів, який нас засмутив та здивував, було те, що офіційні структури Росії висунули версії про вибух якогось балона. Тобто це відкрито показувало, що російська сторона хоче зам’яти питання”, — заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв.
Ще в небі на відео, знятому одним із пасажирів, видно, що літак розгерметизовано, внаслідок чого було спущено кисневі маски. Під час удару було поранено бортпровідника, який, перебуваючи вже в лікарні, розповів: по літаку вдарили ззовні.
Цю версію підтвердив і президент Азербайджану Ільхам Алієв. Прокуратура країни порушила кримінальну справу за фактом аварії літака.
“Зрозуміло, остаточна версія стане відома після розкриття чорних ящиків, але й початкові версії досить обґрунтовані та спираються на факти. А факти полягають у тому, що азербайджанський цивільний літак отримав пошкодження ззовні на території Росії поблизу міста Грозний та практично втратив керування”, — наголосив президент Азербайджану.
Путін дзвонив Ільхаму Алієву двічі і жодного разу не визнав провини російських військових у трагедії. Росія та Казахстан пропонували разом вивчити причини падіння літака, але в Баку не погодилися на те, щоб це розслідування проводили в рамках СНД, і зажадали, щоб було створено міжнародну авіаційну комісію за участю представників компанії-виробника літаків Embraer.
“Казахстан, щоб уникнути тиску, щоб уникнути потрапляння в незручну ситуацію перед своїм другим союзником — Азербайджаном, щоб уникнути репутаційних втрат, ухвалив рішення передати ці чорні ящики в нейтральні руки”, — пояснив політолог Газіз Абішев.
“Чорні ящики відправлять до Бразилії. Розшифровкою бортових самописців займуться фахівці Центру розслідування та запобігання авіаційним подіям. Бразилія — країна-виробник повітряного судна Embraer. У південноамериканському центрі є всі необхідні технічні можливості та сертифікована лабораторія. Крім казахстанських фахівців, до розслідування авіакатастрофи залучили 17 міжнародних експертів. Найближчим часом комісія знову відвідає місце аварії та огляне уламки”.
Читайте також: Азербайджан вимагає від РФ визнання провини і виплати компенсацій за збитий літак — заява Алієва
Нагадаємо, міжнародні авіакомпанії призупиняють польоти до Росії після того, як було збито літак “Азербайджанських авіаліній” (Azerbaijan Airlines).
Читайте також: “Злочинна недбалість і умисне приховування слідів”: про причини катастрофи літака поблизу Актау висловився Дикий