Росія хоче зірвати зустріч: як проходить підготовка до Саміту миру — деталі (ВІДЕО)

Прапори країн світу. Фото: censor.net

Участь у Глобальному саміті миру вже підтвердило понад 100 делегацій. На час проведення мирної конференції у Швейцарії з 13 до 17 червня діятимуть обмеження повітряного простору. Район проведення саміту буде постійно патрулюватися винищувачами. Логістику та безпеку саміту на гірському курорті Бюргеншток забезпечуватимуть 4 тисячі військових, повідомляє FREEДOM.

Рівно через 10 днів, 15 червня, у швейцарському місті Бюргеншток розпочнеться перший Глобальний саміт миру. За словами західних дипломатів, захід буде спрямований на зниження ризиків, пов’язаних із вторгненням Росії в Україну і на посилення міжнародної ізоляції країни-агресора. Росії на першому саміті не буде. Її до Швейцарії не кликали. Тому Москва намагається зірвати зустріч.

“Що сильніша протидія, то вагоміша ініціатива. Якби Саміт миру був прохідною подією, то ми б не бачили такої протидії. Росія використовує три види протидії. Перший — дискредитація Саміту миру через розсилку листів, публічних заяв і закритих зустрічей, де РФ намагається переконати країни в його незначності. Другий — спроби переконати окремі країни взагалі не брати участь у саміті. Третій — спроби переконати країни, які підтвердили свою участь, приїхати на максимально низькому рівні”, — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Київ і Берн розіслали запрошення на саміт приблизно 160 країнам і міжнародним організаціям.  Угорщина, Пакистан і низка інших держав ще не дали остаточної відповіді. Як пише видання Bloomberg, запрошення до Швейцарії відхилили Пекін і Саудівська Аравія, оскільки вважають, що Росія повинна була стати частиною саміту. Від Бразилії, Індії, Південно-Африканської Республіки на саміт поїдуть молодші чиновники, а не лідери.

“На жаль, Росія використовує вплив Китаю в регіоні, використовує китайських дипломатів, робить усе, щоб зірвати мирний саміт. На жаль, така велика, незалежна і могутня країна, як Китай, є інструментом у руках Путіна”, — зазначив президент України Володимир Зеленський.

“Вони мають важелі впливу на країни глобального Півдня, зокрема американські країни, деякі країни Азії. Активно вони намагаються просувати свої інтереси в Латинській Америці. Потрібно розуміти, що Китай тут діє винятково у своїх інтересах, це не питання підігрування РФ чи її підтримки. Китай зараз перебуває в торгах із Заходом з різних питань, зокрема економічних”, — прокоментував політолог, експерт Аналітичного центру “Об’єднана Україна” центру Ігор Петренко.

Станом на 3 червня участь у майбутньому Саміті миру підтвердили 107 країн і міжнародних організацій. Будуть присутні Сполучені Штати Америки — щоправда, державу представить не президент Джо Байден, а радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван і віцепрезидентка Камала Гарріс. До Бюргенштока приїде більшість країн ЄС та G7. Попри тиск з боку Росії, участь у саміті підтвердила ООН. Захід такого масштабу — гарна нагода сформувати для міжнародної спільноти розуміння того, якою має бути перемога України.

“По завершенню саміту буде комюніке, підписане державами, і вже те, що буде закладено в цьому комюніке, буде далі лягати в основу розроблення конкретного плану за цими трьома пунктами, що за чим має йти, тобто покрокова інструкція, як ми будемо це робити. Після цього буде робота, щоб мати фіналізоване бачення, і тоді, дійсно, можливо, його передавати Російській Федерації”, — розповів алгоритм роботи саміту Ігор Петренко.

Ядерна, енергетична та продовольча безпека, обмін полоненими у форматі “всіх на всіх” та повернення незаконно депортованих Росією українських дітей. Саме ці три пункти Української формули миру стануть ключовими на саміті у Швейцарії. Решту сім пунктів формули, ймовірно, обговорюватимуть на наступних зустрічах. Як повідомляє інформаційне агентство Bloomberg, наступний саміт миру може відбутися восени 2024 року. Не виключають і залучення представників країни-агресора, якщо Росія займе більш конструктивну позицію.

Читайте також: Глобальний саміт миру стане своєрідним «переписом» адекватних політиків світу, — Мурзагулов

Прямий ефір