Росія сподівається завершити розв’язану проти України війну до кінця 2025-го — початку 2026 року. Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР МО) України Кирило Буданов на ХХ щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії, повідомляє FREEДОМ.
За його словами, у Москві порахували: наступного року РФ повною мірою відчує негативні наслідки війни і в економічній, і в соціально-політичній сферах. Тож у Кремлі поспішають, намагаючись вийти з війни умовним переможцем.
“Рубіж 2025-го — початок 2026-го — для них ключовий. Вони й хочуть усе це закінчити, бо, за їхніми підрахунками, Російської Федерації, якщо вони не виходять із цієї війни умовними переможцями, вони на далеке, скажімо так, майбутнє, яке можна прорахувати — це обрій від 30 років — випадають взагалі з можливості бачити у Росії наддержаву, чого вони прагнуть”, — наголосив Буданов.
Він додав, що серйозних фінансово-економічних проблем у РФ очікують уже влітку 2025 року.
“Прогнозують, що негативний вплив на економіку стане дуже відчутним. Із цим, до речі, пов’язано багато процесів, які вони намагаються зараз прискорити, щоб максимально вийти у цей період так, як їм хотілося б. Також дедалі гострішим у Росії стає питання недобору до лав армії. 2025 року там зіткнуться з дилемою: оголошувати нову мобілізацію чи знижувати інтенсивність бойових дій”, — зазначив начальник ГУР МО.
Українська військова розвідка вважає, що Росія прагне перемоги, щоб не втратити статус наддержави.
“Все, на що вони можуть розраховувати — це регіональне лідерство, а це їх не влаштовує”, — зазначив Кирило Буданов.
Читайте також: Деталі українського плану перемоги розкрив Подоляк
Нагадаємо, 27 серпня президент Володимир Зеленський повідомив, що підготовлено український план перемоги. Він складається з кількох напрямів: військовий, стратегічне місце України в інфраструктурі безпеки світу, пакет примусу Росії до закінчення війни дипломатичним шляхом, і четвертий напрямок — економічний. У вересні Володимир Зеленський планує представити план президенту США Джо Байдену, оскільки від США багато в чому залежить його реалізація.