Росія хоче видати заморожування конфлікту за “довгостроковий мир”, — політологиня

Ілюстрація: pixabay.com

В останні кілька тижнів російський диктатор Путін з усіх можливих майданчиків заявляє про те, що Росія нібито відкрита до прямих перемовин з Україною і хоче досягнення миру. Але все це розходиться з реальними діями Кремля. РФ хоче видати заморожування конфлікту за “довгостроковий мир”. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 7 липня, озвучила політологиня Олеся Яхно.

“Глобально є два варіанти. Є врегулювання війни і рух до миру. Це варіант справедливого миру, який ґрунтується на народному праві. Це довгострокова мета України, яка узгоджена, як основний підхід, разом із західними партнерами. Є інший варіант, менш привабливий для нас, — це заморожування конфлікту, виходячи з певних умов як до України, так і до Росії. Звісно, Україна в другому варіанті менше зацікавлена, позаяк це не мир, а це все одно перманентна війна. Миру можна досягти тільки, якщо прибрати причини цієї війни. Але річ у тім, що Росія, говорячи про “мир”, не хоче ні першого варіанта, ні другого”, — пояснила політологиня.

Якщо йдеться про заморожування конфлікту, то це передбачає певні компромісні кроки і з боку Росії. Це, за словами Яхно, не передбачає юридично підписання документів, оскільки Україна не згодна з окупацією Росією українських територій.

“Процес перемир’я також передбачає міжнародну участь — сторін, які спостерігатимуть за тим, щоб умови заморозки конфлікту виконувалися, але Росія цього не хоче. Вона прагне видати заморожування конфлікту, призупинення військових дій за довгостроковий мир. Тому що ці її умови — шантаж. У Кремлі заявили, мовляв, давайте не просто зафіксуємо військовий статус-кво, присутність Росії наразі в чотирьох українських областях, плюс Крим, а давайте ми ще врахуємо і території, які ми не захопили. Тобто Росія вимагає повного виведення українських військ із чотирьох областей у їхніх адміністративних кордонах. При цьому РФ ще й вимагає це зафіксувати юридично, підписати якісь папери. Ба більше — зняти санкції з Росії і взяти зобов’язання, що Україна не буде частиною глобальних оборонних союзів, як НАТО. Це чистої води шантаж. Це взагалі не про мир. Це навіть не про заморожування конфлікту з урахуванням компромісних кроків з боку Росії”, — акцентувала гостя ефіру.

Дуже важливо, щоб це розуміли на Заході, вважає Яхно. Оскільки в деяких країнах, у тій самій Угорщині є політсили, які почасти піддаються цим спекулятивним наративам з боку Росії.

“Але це не так, тому що Росія не хоче ніякої зупинки війни. З урахуванням спільних, я повторюся, компромісних умов. Я не кажу, що ми до цього прагнемо, це для нас не пріоритетний варіант. Для України важливий справедливий мир, тому що це єдиний варіант, який дасть змогу “відмотати” ситуацію до початку, а головне — попередити подальшу війну”, — наголосила політологиня.

Умови, які пропонує Російська Федерація, це фактично капітуляція України, акцентувала вона.

“І жодного варіанту заморожування війни Росія теж не хоче. Тому треба сміливо відкидати всі ці варіанти. Треба говорити про те, що це взагалі не про переговори, ні про що — і не про мир, і не про заморожування конфлікту. Це просто взяти, що називається “на слабо” частину Заходу, намагаючись агресивно поєднувати й пропаганду, й гібридні дії”, — резюмувала політологиня.

Важливо зрозуміти, що Путін не хоче жодного цивілізованого підходу до досягнення миру, і він дедалі активніше використовуватиме Захід, доповнила експерт.

“Росія намагається розмити позицію Заходу, яка тільки формується, але все виразніше, що треба посилювати військову допомогу Україні. Про те, що основоположні позиції світу мають базуватися на міжнародному праві. Росія намагається всіляко розмити цей підхід. І фейковими пропозиціями типу пропозицій про мир, і активно працювати з частиною західних політиків, таких як Орбан. І це буде тільки посилюватися. Тому для Заходу важливо розмежувати, що таке мир, що таке мирний процес і що таке можливе призупинення активної фази війни”, — резюмувала Олеся Яхно.

Читайте таакож: “Мирні плани” Путіна — шум в очікуванні зміни політичної ситуації в Європі та США, — Курносова

Як повідомлялося раніше, ініціативи Кремля про припинення війни — не більше ніж нова інформаційна операція під назвою “Мир”.

Прямий ефір