Росія хоче від Північної Кореї зброю, а КНДР від РФ — ядерні технології, — Курносова

Ольга Курносова. Фото: Facebook

Президенту Російської Федерації Володимиру Путіну від керівника Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) Кім Чен Ина потрібна зброя, лідеру Північної Кореї потрібні ядерні технології. Зброї в КНДР дуже багато, хоч вона і стара, переважно вироблена ще СРСР, але вона все одно принесе багато лиха в Україну. Про це сьогодні, 13 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Еmpire Ольга Курносова.

“Це насамперед переговори про зброю. Росія хоче від Північної Кореї зброю. Усе, що вони могли б поставити — стару радянську зброю, яку раніше Радянський Союз постачав у Північну Корею. Кім від Путіна хоче ядерні технології. І знаючи підлість і мстивість Путіна, на мій погляд, щось Кім може й отримати, принаймні якихось російських учених, які допоможуть Кореї просунутися в цьому питанні. Ми всі бачимо, як багато старої зброї Росія використовує. Так, звісно, вона набагато гірша, ніж сучасні зразки, але її багато. Це все відіграє значення, навіть мотлох”, — сказала вона.

Експерт упевнена, що КНДР не буде надавати Росії допомогу в живій силі.

“Корейські солдати можуть відразу розбігтися і далеко не піти. Їм же ще їхати потрібно через усю країну, їх скільки доїде, скільки розчиниться на просторах Росії. Не так і просто їх утримати. Тож не думаю, що може йтися про живу силу”, — зазначила вона.

У США пригрозили новими санкціями КНДР і Росії в разі передачі зброї, але це навряд чи вплине на рішення Кім Чен Ина. А ось Китай може стримати Північну Корею, вважає Курносова.

“Сполучені Штати для Кіма ролі не відіграють. А ось для Китаю ось ці переговори — це теж якась переговорна позиція, насамперед у переговорах зі Сполученими Штатами. І ось на що вони готові обміняти ось цих двох злих клоунів — це на якісь економічні послаблення для своїх китайських товарів. Ми ж розуміємо, що насправді саме Китай — друга економіка світу сьогодні, і економічні інтереси у голови Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна досить серйозні, та й політичні інтереси. Китай думає, що в змозі їх стримати”, — пояснила вона.

Читайте також: “Дружба” Росії та Північної Кореї навряд чи сподобається Китаю — прогноз Фесенка

Нагадаємо, 12 вересня лідер Північної Кореї Кім Чен Ин прибув до Росії. 13 вересня Путін зустрівся зі своїм колегою з КНДР на космодромі “Східний” у Росії.

Прямий ефір