Росія готується до подорожчання продуктів: як війна б’є гаманцем росіян (ВІДЕО)

Війна проти України нещадно б'є по економіці РФ. Фото: ukrinform.ua

Виробники, які працюють із російськими ритейлерами, вже повідомили, що закупівельні ціни на товари зростуть до 40%. Причина — подорожчання сировини та логістичні складності. Зростання цін — наслідки інфляції на тлі економіки Росії, яка падає, повідомляє FREEДOM.

Подорожчання товарів у Федерації відбувається у середньому кожні пів року. Найбільше найближчим часом здорожчають шоколад та кондитерські вироби. Наприклад, один із виробників шоколаду попереджає, що відпускні ціни на асортимент Extra Cacao зростуть з 1 вересня на 40%.

“Виробники продуктів повідомили торгові мережі про заплановане підвищення закупівельних цін на 5-40%. Свої листи до торговельних мереж направили зокрема виробники кондитерських виробів, молочної продукції, хліба, пивних напоїв”, — зі статті видання “Нова газета Європа”.

Росіяни вже відчувають, як спустошуються їхні гаманці. У липні ціни на продукти зросли на 0,3% до червня, цукор подорожчав на 1,6%, повідомив Росстат. З початку року продукти подорожчали на 4%. Ці показники не враховують динаміки цін на алкогольну продукцію.

“Ціни на алкогольні напої у липні, порівняно з червнем, піднялися на 1%, з початку року — на 5,2%. У липні, порівняно з червнем, найбільше подорожчали міцні вина — на 1,2%. Ціни на коньяк та шампанське підвищилися на 1,1%, горілку — на 1%, столові вина та пиво — на 0,9%. Росстат також відзначає зростання цін на сіль, манну крупу, мінеральну воду, шоколад, яловичину, баранину, м’ясо індички, пшеничне борошно, пшоно, вівсяну та перлову крупи, вермішель, мед та іншу продукцію, — із публікації агентства “Інтерфакс”.

У російському Центробанку заявили про перегрівання економіки країни. Експерти вважають, що це відбувається внаслідок величезних інвестицій у ВПК та, по суті, стагнації решти її галузей. Боротися з перегрівом та інфляцією, що зростає, влада намагається підвищенням облікової ставки. 26 липня Центробанк Росії підвищив її до 18%. Всупереч цьому, інфляція продовжує зростати. На думку економістів, це відбувається через те, що на тлі падіння надходжень до бюджету влада включила “друкарський верстат”.

“Інфляційні процеси зростають. Наприклад, якщо враховувати прогнози російських аналітиків, рівень інфляції до кінця року складе на рівні 6-7%. Це збігається із розрахунками російського Центрального банку. Для Путіна головне сьогодні — військово-політичні завдання. А економіка — це те, що виступає певним ресурсом”, — прокоментував голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

Через санкції російським компаніям стає дедалі складніше закуповувати обладнання модернізації і навіть взаємодіяти з іноземними контрагентами. Центробанк РФ прогнозує, що за наступні три роки імпорт зменшиться на 1-3%, повідомляє The Moscow Times.

“Влада все ще сподівається подолати труднощі з оплатою імпорту, але вже не розраховує на відновлення його частки у ВВП до довоєнних рівнів. Це ускладнює життя бізнесу та б’є по інвестиціях. Після провалу у 2022 році імпорт у 2023-му склав 19,5% — здавалося, що ми повертаємося до звичних рівнів, але за підсумками цього року прогнозується приблизно 17%: ВВП швидко зростає, а імпорт — стиснувся”, — зі статті видання The Moscow Times “.

У будь-якому разі довоєнного рівня російській економіці вже не досягти, тим паче, що банківська система тріщить по швах. Останній великий іноземний банк у Росії закриває росіянам виведення валюти за кордон. З 2 вересня мешканці Федерації не зможуть здійснювати вихідні перекази у валюті для клієнтів фізосіб. Також буде недоступною послуга корпоративного кредитування. Обмеження було запроваджено у зв’язку із приписом Європейського центробанку.

Читайте також: Російська економіка не зможе довго підтримувати війну під час падіння доходів від нафти, — Савченко

Прямий ефір