Росія готова передавати засекречені радянські військові технології КНДР, Китаю, Ірану, — експерт

Північнокорейські ракети KN-23 Ілюстративне фото: defence-ua.com

Отримуючи від Північної Кореї такі необхідні снаряди та ракети, Росія, безумовно, передає щось у відповідь. Як показав приклад з іранськими “Шахедами”, за які Тегерану було передано російські літаки Су-35, подібні угоди можуть бути лише обопільними. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко, коментуючи інформацію української розвідки про те, що КНДР розраховує отримати від РФ винищувачі, ракети та передові військові технології.

Він пояснив, що може йтися про радянські технології, які раніше були засекречені.

“Йдеться не про те, що Росія зможе створити щось принципово нове в найближчі 5-7-10 років. Але навіть ті розробки, нехай пізньорадянського часу або 1990-х, які Росія має, можуть певною мірою зацікавити КНДР своєю технологічною схожістю. Тому що військово-промисловий комплекс КНДР, по суті, є далеким родичем радянського. І ми розуміємо, що технологічні, конструкторські принципи російських озброєнь будуть подібні та зрозумілі для корейської промисловості”, — коментує гість ефіру.

Глава “Доктрини” вважає, що, перебуваючи в умовах глобальної технологічної ізоляції, з одного боку, і військового дефіциту — з іншого, Росія стала більш відкритою до експорту низці країн раніше секретних технологій.

“Всі ці танки на базі Т-90, “Армата” горезвісна, різні інші види озброєнь залишалися і залишаються секретними. Для передачі технологій завжди потрібно було певне політичне рішення про лояльність, про певний, можна сказати, взаємовигідний обмін з іншою стороною. І зрозуміло, що зараз Росія буде набагато відкритіша до експорту своїх військових технологій у такі країни, як КНДР, Китай, Іран та низка деяких інших. Просто через те, що рівень глобальної технологічної ізоляції, в якій перебуває зараз Росія, змушує її якнайбільше об’єднуватися з країнами, що перебувають у схожому становищі. Для такого горизонтального обміну. Це історія як про ракети, так і про авіабудування”, — пояснив Ярослав Божко.

Читайте також: Ракетна програма КНДР “чудовим чином” швидко пішла — очевидно порушення РФ режиму нерозповсюдження технологій, — Рябих

Прямий ефір