Росія гальмує Нормандський саміт: експосол прокоментував ситуацію (ВІДЕО)

Фото UATV

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко в інтерв’ю виданню ВВС-Україна заявив, що Україна, Франція та Німеччина домовилися про дату зустрічі в Нормандському форматі, але Росія гальмує процес. Також він сказав про те, що Київ допускає можливість виходу з Мінських домовленостей.

Як повідомив в інтерв’ю UATV надзвичайний і повноважний посол України в Хорватії (2010-2017 рр.), Боснії і Герцеговині (2011-2017 рр.) Олександр Левченко, Росія не хоче проведення саміту, ми ж націлені на те, щоб отримати там тільки позитивні результати.

“Звичайно, Росія не хоче проведення саміту, тому що ми націлені на те, щоб там отримати позитивний результат, імпульс розвитку процесу деокупації українського Донбасу. Чим пізніше це все буде, тим більше це відповідає інтересам Росії. Але, з іншого боку, Росія хоче показати, що вона зацікавлений ​​гравець, що їй би хотілося, щоб там все було вирішено, тому грає з двох сторін, тобто з політикою декларативною і реальною. Перша – це те, що говорять у телевізорі, а реальна – те, що там насправді відбувається”, – говорить гість студії.

“Мої джерела підтверджують той факт, що наш уряд робить все, щоб продемонструвати бажання й дію для того, щоб досягти миру на Донбасі мирним шляхом. Якщо цього не відбувається, який альтернативний варіант розвитку подій може бути?”, – запитує ведучий.

“Є кілька варіантів, деякі вже лунали. Можна інший формат активізувати, у нас є хороший резервний варіант Будапештського меморандуму, де вже і США, й Британія, більш серйозні гравці, більш впливові в світі. Є варіант, якщо ми поки не можемо вирішити питання щодо деокупації, значить його ставимо в сторону, розвиваємося як країна, не відмовляємося від Донбасу та Криму, але розуміємо, що поки ми повернути ці території не можемо”, – говорить Левченко.

Нагадаємо, раніше в Офісі президента України повідомили, що зустріч лідерів “нормандської четвірки” відбудеться 9 грудня.

Прямий ефір