Росія економить ракети, а авіацію воліє застосовувати дистанційно, — речник Командування Повітряних сил ЗСУ

Крилаті ракети "Калібр". Фото: zaxid.net

Російська окупаційна армія здебільшого застосовує авіацію дистанційно. Про це сьогодні, 15 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Він зазначив, що армія РФ періодично переміщує деякі літаки між своїми аеродромами.

“Тут звичайна справа. Вони з перших днів війни зосередили велике авіаційне угруповання, використовують близько 40 аеродромів навколо території України, не безпосередньо на кордонах, а на віддалі. Зрозуміло, що там використовуються аеродроми, які ближче до України, так і в Білорусі, і в окупованих територіях, у Криму. Усі ці аеродроми приймають певні типи авіації. Авіація — це наймобільніший рід військ, який може переміщатися досить швидко. Сьогодні вони на одному аеродромі, завтра — на іншому”, — сказав Ігнат.

Він констатував, що російська армія здебільшого використовує авіацію дистанційно.

“Ми бачимо, що ураженими цілями насамперед стають ударні вертольоти противника, а також штурмовики й бомбардувальники. Винищувальна авіація або стратегічна авіація завдає ударів, не входячи в зону ураження нашої ППО”, — сказав спікер.

За словами Ігната, в армії РФ уже немає достатньої кількості ракет для інтенсивних обстрілів критичної інфраструктури України.

“Усі рахують ракети. Так, ну, немає у противника достатньої кількості ракет, щоб знищувати нашу критичну інфраструктуру, а саме об’єкти енергетичного сектору, з такою інтенсивністю, як вони це робили в листопаді — в жовтні. Це були два місяці таких наймасованіших обстрілів — навіть частіше, ніж раз на тиждень”, — сказав Ігнат.

Він додав, що брак ракет призвів до збільшення інтервалів обстрілів української території, і вже зрозуміло, що Росії не вдалося досягти мети влаштувати повний блекаут в Україні.

“Зима вже добігає кінця, з кожним днем стає тепліше і світліше, енергоспоживання країни буде меншим. Небезпеки це, звісно, не знімає ніякої, але потрібно вже противнику розуміти, що не вдасться йому нічого зробити з нашою енергосистемою”, — вважає Ігнат.

Читайте також: Що допомогло вистояти енергосистемі України, а країні не зануритися в блекаут після російських атак — думка Плачкова

Прямий ефір