Росія домовилася з Іраном про постачання балістичних ракет — до чого варто готуватися Києву

Іранська ракета класу "земля-земля" Fateh-110. Фото: ru.wikipedia.org

Кремль уже витратив близько 80% усіх своїх високоточних ракет: за багатьма найменуваннями розкрито недоторканний запас, призначений виключно для відбиття агресії. Щоб заповнити втрати, Росія досягла домовленості з Іраном про постачання балістичних ракет Fateh-110 та Zolfaghar, повідомляє FREEДОМ.

“Ми бачимо, що є регулярне повітряне сполучення Москви з Тегераном. А також Каспійське море: ми бачимо іранські порти. Бачимо, що не так далеко від них Махачкала, Астрахань. Тобто без проблем можуть ці ракети бути доставлені морським коридором”, — зазначив речник Повітряних сил України Юрій Ігнат.

Балістичні ракети, на відміну від крилатих, некеровано летять до мети дугою, а знищувати їх необхідно масивними боєприпасами. Спільно це робить їх дуже складними цілями для української повітряної оборони. На цей час, Київ може збивати лише 3 із 25 подібних ракет. Тому угода Тегерана з Москвою може спонукати країни Заходу передати Україні нове озброєння.

“Найбільш дієвими способами боротьби з балістичними ракетами є їх знищення в місцях їх виробництва, також у місцях їх доставки до місць пуску і безпосередньо в місцях пуску. Це може стати додатковим аргументом для того, щоб Україні були передані ударні засоби далекої дії, як, наприклад , ті ж ракети ATACMS”, — вважає військовий експерт Defense Express Валерій Рябих.

Однак, на стабільність та довгостроковість російсько-іранської угоди можуть вплинути політичні чинники. В Ірані вже 2 місяці продовжуються масові вуличні протести проти режиму аятол. А парламент країни ухвалив резолюцію, якою дозволять страчувати 14 тисяч затриманих протестувальників. Ще хиткішою влада в Ірані роблять побоювання західних країн, що в обмін на ракети Росія допоможе іранській ядерній програмі. На думку експертів, саме зі страхом превентивних ударів пов’язана нещодавня заява Тегерана про нібито відсутність постачання озброєння Москві.

“Тому саме оце заперечення цього факту співпраці, до речі, може якраз і прикривати факт того, що Москва розрахувалася або технологіями, або взагалі ядерним зарядом. Або планує розраховуватися. Бо немає факту співпраці — ну, немає, значить і цього постачання ніякого. Це теж цілком може бути”, — вважає політолог-міжнародник Дмитро Левусь.

Загалом, за даними української розвідки, у розпорядженні Москви залишилося близько 120 ракет “Іскандер” та 40 комплексів “Кинжал”.

Читайте також: У чому небезпека балістичних ракет та як протистояти цій загрозі, пояснив Ігнат (ВІДЕО)

Нагадаємо, речник Повітряних сил України Юрій Ігнат раніше  розповів, що наразі інтенсивність ракетних обстрілів України військами РФ із повітря знизилася. Хоча якби в Кремлі могли, то обстрілювали б її щодня. Тому Росія чекає на ракети з Ірану, дальність яких 300 і 700 км відповідно.

Прямий ефір