Росія десятиліттями виплачуватиме репарації за екологічні збитки внаслідок підриву Каховської ГЕС, — експерт

Каховська ГЕС після підриву. Фото: uhe.gov.ua

Росія буде виплачувати репарації за підрив дамби Каховської гідроелектростанції (ГЕС), включаючи відновлення дамби, відшкодування збитків населенню та компенсацію за серйозні екологічні пошкодження. Процес може тривати десятиліття, оскільки масштаб екологічних руйнувань важко уявити навіть зараз. Про це сьогодні, 16 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

“Перше питання, це сама гідроелектростанція як енергетичний об’єкт, вона має свою певну вартість. Друге питання, це витрати і проблеми, які пов’язані з бізнесом, який не отримує електроенергію. Сюди ж ми можемо віднести втрати населення, які знаходяться на затоплених територіях і втратили практично все. Це страшна трагедія”, — сказав він. 

Експерт наголосив, що Росія також зобов’язана виплачувати репарації за екологічну шкоду внаслідок підриву Каховської ГЕС.

“Ми поки що, напевно, не до кінця уявляємо суму цього екологічного масштабу, коли цілі локальні екологічні системи були практично змиті. Ці екосистеми відновлюються не за рік і не за два. Житло можна будувати досить швидко, Каховську ГЕС теж за бажання і за наявності коштів можна відбудувати досить швидко, а відновлення природи, мінімізація екологічного збитку займе якщо не роки, то десятиліття”, — заявив він.

Бураковський підкреслив, що Росія також повинна платити репарації Україні не менше, ніж протягом десятиліть. 

“У цьому і має полягати наша стратегія щодо репарацій, стратегія забезпечення відповідальності Російської Федерації. При цьому, природно, така стратегія має бути підтримана нашими партнерами”, — підсумував Ігор Бураковський.

Читайте також: 11-й день після підриву Каховської ГЕС: про ситуацію поінформували в Херсонській ОВА

Нагадаємо, Європейський парламент визнав підрив Каховської гідроелектростанції (ГЕС) воєнним злочином Росії. На думку політтехнолога Тараса Загороднього, це — дуже хороший знак і політичний маркер.

Прямий ефір