Росія де-факто вийшла із зернової угоди ще пів року тому, — Загородній

"Зернова ініціатива". Фото: mtu.gov.ua

Росія де-факто вийшла із зернової угоди ще пів року тому, заявляючи про атаки України на Чорноморський флот. Понад пів року Туреччина домовлялася з ООН, а не РФ. І сьогодні Москва знову вирішила застосовувати свій шантаж. Про це сьогодні, 18 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керуючий партнер Національної антикризової групи, політтехнолог Тарас Загородній.

“Пам’ятаєте, коли вони скаржилися на те, що українці атакують Чорноморський флот Росії, вимагали для подовження цієї угоди, щоб Україна не атакувала Чорноморський флот, а це трапилося після того, як у бухту Севастополя залетіли надводні, зокрема які атакували Кримський міст, дрони. Вони атакували російські військові кораблі. Наша шановна СБУ для того, щоб точно підтвердити, що вони не мають до цього жодного стосунку, одразу ж злили на своєму сайті фактично відео з цих надводних дронів, показавши, що, а тепер Чорноморський флот не буде себе почувати спокійно ніде — ні в бухті Севастополя, ні будь-де в Чорному морі”, — сказав він.

Політтехнолог додав, що після того, як ці погрози були проігноровані, Росію поставили перед фактом, що угода продовжує працювати.

“Тому вони де-факто і так були змушені “втертися”, або, як любить казати Симоньян, “ковтнути”, і ось вони “ковтали” ці пів року. І тепер вони вирішили всіх пошантажувати, що вони офіційно вийдуть із цієї угоди. Але тут перше українське запитання “І що?””, — каже Загородній.

Він нагадав, що тоді позиція України і Туреччини була в тому, що Україна домовлялася не з Росією, а з ООН, а Туреччина взяла під охорону ці судна.

“І так тривало більше, ніж пів року, 10 місяців, а тепер росіяни вирішили всіх пошантажувати, знову висуваючи вимоги, які полягають у тому, що давайте знімайте санкції з “Россельхозбанка”, давайте наш аміак, добрива, для того, щоб отримати новий інструмент впливу на світ”, — пояснив політтехнолог.

Також він прокоментував інформацію, що 8 днів тому в Туреччині заявили, що готові надати безпеку суховантажам, що йдуть “зерновим коридором”, без Росії. А сьогодні прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков сказав, що “якщо буде щось оформлятися без Росії, то ці ризики мають враховуватися”.

“Нехай полякають Ердогана. Турецький чорноморський флот на порядок сильніший, ніж російський. І це флот НАТО. Ну, спробуйте полякати. Давайте, ми на це подивимося”, — висловився Тарас Загородній.

Читайте також: Розрив зернової угоди з боку РФ: варіанти вирішення проблеми обговорюємо з експертами

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розпочав термінові консультації у зв’язку з рішенням Російської Федерації вийти із зернової ініціативи. За його словами, Росія ставить під загрозу глобальну продовольчу безпеку. Україна робить усе можливе, щоби зберегти Чорноморський “зерновий коридор”.

Прямий ефір