Росія використовує проти України не лише звичайні ударні дрони, а й примітивні моделі, призначені для перенасичення систем протиповітряної оборони (ППО). Щобільше, як примітивні, так і звичайні дрони часто не захищені від впливу українських систем радіоелектронної боротьби, що призводить до їхнього відхилення від курсу та порушення повітряного простору сусідніх країн. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.
“Дрони, які застосовують росіяни, є різного типу. Останнім часом вони використовують такі собі дрони-імітатори — зовсім примітивні цілі, які мають залетіти, позначити себе як якусь мету для того, щоб перенаситити нашу систему протиповітряної оборони. Їхнє завдання — долетіти кудись”, — сказав він.
Але, як він зазначив, російські дрони також не досконалі та не захищені від впливу українських систем радіоелектронної боротьби.
“Під впливом наших засобів радіоелектронної боротьби система управління дронів втрачає орієнтацію та переходить на інерційну систему. Якщо дрони вириваються із зони дії наших РЕБ, вони намагаються “знайти себе”, але на це потрібен час. Часто дронам не вистачає ресурсу, через що вони або падають, або втративши орієнтацію, залітають куди завгодно”, — пояснює Романенко.
За його словами, російські дрони, втративши орієнтацію, можуть залітати і до Білорусі, і до Польщі, і до Румунії, і Молдови.
“У Білорусі довго замовчували такі випадки і вдавали, що нічого не відбувається. Однак вони бачать, чим можуть обертатися [російські дрони]: вони можуть падати і приносити серйозні пошкодження багатьом об’єктам. Тому — починають по них працювати, на відміну від поляків”, — підсумував Ігор Романенко.
Читайте також: В Білорусі вночі збивали дрони-камікадзе Росії — що відомо
Як повідомлялося, російські окупанти вночі 7 вересня здійснили чергову повітряну атаку — випустили по Україні 67 ударних безпілотників. Більшість ворожих дронів знищили Сили ППО.