Росія боїться опору в Криму і намагається боротися з ним репресіями — масштаби окреслила правозахисниця

Ольга Скрипник. Фото: blackseatv.com

РФ боїться опору, який існує в Криму і став особливо яскравим після 2022 року. На півострові з’явилося багато підпільних рухів, досить успішних, про героїв яких Україна згодом, безумовно, дізнається. Водночас відповіддю Росії на зростання опору стали переслідування та репресії кримчан. Про це сказала керівниця “Кримської правозахисної групи” Ольга Скрипник в ефірі FREEДОМ.

“Дуже різко зросла кількість наших громадян, яких переслідують у кримінальних справах за так зване “шпигунство”, “диверсії” тощо. Зокрема, важливо зазначити, що цього року збільшилася кількість жінок, які зараз сидять за ґратами саме у кримінальних справах. Буквально нещодавно, кілька днів тому, була засуджена Оксана Сенеджук із Севастополя. Це українська активістка, яка ще з 2014 року виступала проти окупації та не приховувала своєї позиції. Вона отримала 15 років ув’язнення за так звану “держзраду”… Наскільки нам відомо, це сьогодні найбільший термін для жінки з Криму, який був за період окупації”, — розповіла правозахисниця.

Вона також зазначила, що на окупованому Кримському півострові зростає кількість людей, яких переслідують за адміністративними статтями, що також говорить про те, що Росія намагається боротися з проявом української позиції.

“У нашій організації “Кримська правозахисна група” ми задокументували понад тисячу адміністративних справ: кримських татар, українців — мешканців Криму переслідували за українські пісні, Гімн України, за слоган “Слава Україні!”, за носіння української символіки, навіть за манікюр у жовто-блакитних кольорах… Понад тисяча адміністративних справ — лише ті, які ми задокументували, — стосуються саме української позиції та критики російської влади, насамперед, пов’язаної з російським вторгненням… Росія справді боїться цього опору та намагається відомою їй практикою переслідування та репресій боротися із опором, починаючи від реальних партизанських та підпільних рухів, закінчуючи навіть тими людьми, які просто висловлюють свою підтримку України у соціальних мережах”, — каже керівниця “Кримської правозахисної групи”.

Скрипник наголосила, що репресії стають дедалі більш жорстокими та масштабними. Вони також стосуються тих, хто намагається доносити до населення правду про те, що відбувається.

“Зараз за ґратами перебувають щонайменше 18 кримських журналістів. Серед них багато і кримських татар. Серед них є і Ремзі Бакіров, і Сейран Салієв, і Руслан Сулейманов, також Ірина Данилович, і зокрема журналіст “Радіо Свобода” Владислав Єсипенко та Олексій Бессарабов. Дуже багато журналістів, які намагалися доносити правду, перебувають зараз у російських в’язницях. Більшість із них були вивезені саме на територію РФ, і деякі з них відбувають терміни вже багато років, починаючи з 2016 року. Це теж прояв того, як Росія боїться правди про свої злочини та переслідує тих, хто її доносить”, — підсумувала Ольга Скрипник.

Читайте також: Лише двох “політичних” кримчан вдалося звільнити із катівень РФ від початку повномасштабної війни: про ситуацію розповіла Скрипник

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що стратегію щодо повернення цивільних, які перебувають у полоні в РФ, розробили в Україні.

Прямий ефір