Росія більше не країна-бензоколонка: ефективність ударів по російських НПЗ оцінив Закревський

Андрій Закревський. Скріншот: uatv.ua

Удари по російських НПЗ виявилися дуже ефективними — наразі Росія вже не може виробляти високооктанове та авіаційне паливо. Іншими словами, РФ перестала бути країною-бензоколонкою, якою вважалася довгі роки. Про це в прямому ефірі телеканалу FREEДOM заявив заступник директора Асоціації енергетичних і природних ресурсів України Андрій Закревський.

За його словами, удари українською стороною по об’єктах нафтопереробної промисловості на території Росії виявилися дуже результативними.

“Ми вже по третьому і четвертому колу утюжимо” російську нафтянку. І в нас є досить великі успіхи. Вони полягають у тому, що фактично високооктанове паливо і додаткові хімічні продукти, які необхідні в нафтохімічній галузі, ми в них вибили. Щось серйозне вони виробляти зараз не можуть. Наприклад, сьогодні авіапальне у РФ постачає Білорусь. Тобто, іншими словами, Росія перестала бути країною-бензоколонкою”, — зазначив Закревський.

Він акцентував, що протягом останніх років у Росії різко збільшилася кількість авіаінцидентів.

“Кількість авіаінцидентів у 2023 році вдвічі зросла відносно 2022 року, а у 2024-му вони просто взяли й засекретили всю цю справу. Можна припустити, що до кінця 2024 року кількість авіаінцидентів у РФ збільшиться ще вдвічі”, — додав експерт.

За його словами, крім цього, у РФ почало дорожчати паливо, попри всі спроби влади стримати це зростання і приховати від споживача.

“Зараз уже не до того, щоб приховувати подорожчання, наприклад, бензину. Крім того, є інформація, що порушується постачання, почалися арбітражні переслідування, тому що люди, як і бізнес, хочуть купити за тими цінами, які заявляє держава, а вона не дає підвищувати ціни. Росія не дає підвищувати ціни на паливо. Навіть на гуртовому ринку це регулює. Тому гуртовий ринок у них на 20% дорожчий, ніж роздрібний. Щоправда, ця різниця вже почала скорочуватися до 16%. Тому бензин, наприклад, 98, 95, подорожчав, тільки 92 ще тримається”, — акцентував Андрій Закревський.

Він також додав, що через ці проблеми у РФ уже виник чорний ринок пального. Грубо кажучи, Росія зараз йде венесуельським шляхом.

Читайте також: Приводів для оптимізму немає: у РФ стрімко зростають ціни на продукти та послуги (ВІДЕО)

Прямий ефір