Росія вкотре показала свою цинічність, атакувавши густонаселені райони Харкова авіабомбами — уніфікованими міжвидовими плануючими боєприпасами (УМПБ). Найефективніший спосіб боротьби з такими бомбами — збиття літаків, з яких вони запускаються. Про це сьогодні, 28 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив майор, речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш.
За його словами, раніше Росія використовувала подібні бомби для ударів по Донецькій області, але по Харкову такого удару було завдано вперше з 2022 року.
“Противник використовував для кидка, найімовірніше, стандартні Су-34 або Су-35. Запускав він приблизно з дистанції 70-80 км. Раніше противник боявся так близько підлітати до лінії фронту, оскільки розумів, що в України є серйозне озброєння, сили протиповітряної оборони завдають ефективних ударів”, — повідомив Євлаш.
Він зауважив, що є способи боротьби з такими авіабомбами і Україна неодноразово до них вдавалася.
“Але найбільш дієвий спосіб — це безпосередньо боротьба з носіями. Ми вже показували, як ефективно можемо завдавати ураження по російських літаках, про що свідчить нещодавній так званий “сушкопад”, коли нам вдалося збити понад 10 літаків різних типів. Звичайно, нам доводиться, за недостатньої кількості ППО, маневрувати, використовувати різні схеми, типи атак, підловлювати супротивника, показувати хитрість використання різних типів систем ППО, завдавати йому суттєвої шкоди. Звичайно, нам потрібно більше ракет, більше систем, більше комплексів, які можуть ефективно на дуже велику глибину завдавати точкові удари та безпосередньо знищувати носії цих бомб, оскільки саме вони є основною загрозою, яка потребує ліквідації”, — наголосив речник Повітряних сил.
Читайте також: Поява в українському небі F-16 відіб’є у росіян бажання скидати авіабомби на міста, — Варченко
Нагадаємо, внаслідок авіаудару в Харкові постраждали 19 осіб, одна загинула.