Російський ВПК переживає важкі часи та скаржиться на збитки — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Представники російського військово-промислового комплексу (ВПК) скаржаться на збитки. Листування керівників оборонних підприємств, до якого дістали доступ активісти “Кібер Опору”, свідчить, що військово-промисловий комплекс РФ зазнає серйозних проблем під час виконання держзамовлення. Західні санкції щодо держави-агресора, бюрократія, недофінансування й дефіцит кадрів — усе це ускладнює забезпечення російської армії, повідомляє FREEДОМ.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що російська оборонна промисловість, ймовірно, не зможе повністю забезпечити технікою та озброєнням нові резерви.

“ISW продовжує вважати, що у Росії буде можливість розширити свою технічну базу та накопичити ресурси, якщо вона збереже ініціативу на всьому театрі воєнних дій протягом 2024 року, хоча навряд чи такою мірою, щоб забезпечити великі маси мобілізованих резервістів, або призовників”, — йдеться в повідомленні Інституту вивчення війни.

Росія може виробляти близько 250-300 нових танків на рік. Ще 200 бронемашин можуть ремонтувати та ставити на хід після тривалого зберігання або після пошкоджень у боях. Навіть з урахуванням вищих оцінок російська “оборонка” навряд чи зможе забезпечити технікою більш масштабну мобілізацію живої сили, кажуть експерти.

“Уявімо собі, що угруповання російської армії збільшується у 2 рази. Відповідно зростуть у 2 рази й більше запити того самого російського угруповання. Де російський уряд буде здатний взяти таку кількість ресурсів? У наявності цих ресурсів немає й у природі не існує”, — сказав військовий експерт Владислав Селезньов.

Російський ВПК переживає найгірші часи не тільки через дію західних санкцій, але й через недофінансування. З перехопленого листування генерального директора “Муромського приладобудівного заводу” та директора “Ліги оборонних підприємств” Володимирської області стає зрозуміло, що заводи мають здавати продукцію за цінами 2019 року. А грошей від держави не вистачає навіть на відсотки за кредитом, який доводиться брати, щоб розрахуватися з постачальниками. Наприклад, на виробництві систем навігації Муромський завод втратив близько 70 млн рублів.

“Можливості російської окупаційної армії обмежені. І вони обмежені саме станом російської економіки, зокрема її військового сектору. У найближчій перспективі розраховувати на прорив у масштабах виробництва озброєнь, техніки, іншого обладнання, яке необхідне російським окупантам на полі бою, не варто. Санкційна політика, скільки б докорів на її адресу не лунало, але з усім тим вона системно робить свою важливу місію — всіляко послаблює можливість оборонно-промислового комплексу”, — зазначив Селезньов.

Російська Федерація планує отримати близько 4,5 млн снарядів — власного й північнокорейського виробництва, повідомив міністр оборони Естонії. Таллінн 3 лютого передав Києву військову допомогу на 80 млн євро. До пакета увійшли протитанкові системи Javelin, кулемети, боєприпаси, техніка та водолазне спорядження.

“Останні події в Європі показують, що постачання таких необхідних ракет та іншої військової допомоги Україні продовжаться у великих масштабах, і цим ми разом із нашими союзниками даємо чіткий сигнал Кремлю, що підтримуватимемо Україну до переможного кінця”, — заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур в інтерв’ю ERR.

Економіка Росії втратила понад 400 млрд доларів через західні санкції, заявив постійний представник Великої Британії в ООН Джеймс Каріукі. Дипломат наголосив, що оборонний комплекс держави-агресора настільки збіднів, що доводиться просити зброю в інших диктаторських режимів — таких як КНДР.

Читайте також: Зростання російського ВПК зупинилося, Путін бреше про “першу економіку Європи”, — Несходовський

Раніше голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко зазначив, що Росія продовжує прагнути отримати військову допомогу від Північної Кореї, зосереджуючись на боєприпасах та балістичних ракетах. Однак можливості Північної Кореї обмежені через високий ризик повномасштабної війни на Корейському півострові.

Прямий ефір