Російський військово-промисловий комплекс активно шукає варіанти, яким чином протистояти роботі дронів, про що свідчить техніка, представлена на російському форумі “Армія-2023”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Ян Матвєєв.
Він зазначив, що на форумі РФ продемонструвала модернізовану техніку, над якою працювали російські конструктори вже під час війни.
“Друге — це якісь новинки, які вони представляють саме як наступне покоління військової техніки”, — сказав Матвєєв.
Експерт окремо звернув увагу на два види глушилок для дронів, один з яких був представлений тільки на плакаті.
“Невідомо, звісно, чи працює все це, що це взагалі таке, як це діятиме, наскільки ефективно. Але те, що, мабуть, інженери працюють у цьому напрямку, це, безумовно, важливо, на це потрібно зважати. Це справді може серйозно змінити ситуацію, тому що зараз безпілотники-камікадзе, які атакують безпосередньо техніку, — це дуже такий сегмент, який розвивається, і зараз вони діють, по суті, безкарно. Їх дуже складно збити, майже неможливо, вони маленькі. Заглушити системою РЕБ теж важко. Плюс ця система РЕБ не скрізь буває. Тому якщо російська армія зробить крок у цей бік, то українські безпілотники будуть менш ефективні”, — сказав Матвєєв.
Крім того, російську техніку, судячи з показаних зразків, спробували додатково захистити різними екранами.
“Також ми бачимо, що російські конструктори намагаються знайти якийсь варіант навісів над танками, над технікою. То з решітками, то з якимись сітками — теж усе це виглядає поки що дуже сиро і скоріше буде більше заважати, ніж допомагати. Але теж потрібно зазначити, що нібито йде в цьому напрямку конструкторська думка, і рано чи пізно вони можуть зробити якісь, ну, скажімо так, більш-менш робочі варіанти захисту від безпілотників”, — сказав експерт.
Матвєєв зазначив, що росіяни продемонстрували безпілотний бронетранспортер, на який при цьому поставили стару зенітну гармату ЗУ-23.
“Це прямо старі знаряддя. Тобто їх взяли зі складу і прикрутили, умовно кажучи, до цих машин. Ось така ось інновація. Тобто зрозуміле завдання. Тобто потрібні гармати дрібнокаліберні зенітні, щоб боротися з дронами, потрібні дрібнокаліберні скорострільні знаряддя, щоб боротися з піхотою, боротися з легкими укріпленнями. Але при цьому промисловість не створює нові гармати, вони просто взяли і поставили старі. Це говорить нам дещо про стан і можливості російського ВПК зараз”, — підкреслив експерт.
За його словами, всі звернули увагу на представлену на виставці “Армія-2023” колісну САУ “Мальва” — це не дуже успішна спроба росіян зробити свій аналог САУ Caesar або САУ “Богдана”.
“Головна перевага Caesar у тому, що він дуже далеко стріляє, далі практично всіх гаубиць. А ось на російську “Мальву” поставили старі гармати… Тобто вона дальністю дуже сильно програє не тільки Caesar, але навіть, наприклад, несамохідній гаубиці М 777, тому сенсу в ній великого немає. У неї вища мобільність, але все одно ніби це та сама стара гармата”, — сказав Матвєєв.
Експерт також припустив, що російська промисловість не встигає виробляти потрібну кількість стволів для цих гармат, щоб змінювати їх.
Читайте також: В Росії не були готові до війни дронів і опору України, — Яковенко