Президент України Володимир Зеленський назвав історичним досягненням те, що російський Чорноморський флот більше не здатний до опору в західній частині Чорного моря і поступово тікає з Криму, повідомляє FREEДОМ.
Росія переміщує кораблі Чорноморського флоту якомога далі від Криму і це — історичне досягнення України. Таку заяву на саміті Кримської платформи зробив Зеленський.
“Російський військовий флот більше не здатний орудувати в західній частині Чорного моря і поступово тікає з Криму, і це — історичне досягнення. Нещодавно російський керівник змушений був заявити про створення нової бази Чорноморського флоту, точніше, для його залишків, на окупованій території Грузії, — заявив він.
“Зараз у Криму в Росії залишилося мало кораблів. Усі ракетоносії, фрегати вже пішли в Росію з Криму. Усі великі носії крилатих ракет “Калібр”, кораблі, підводні човни вже з Криму пішли. Тобто в Криму залишилися тільки пара сторожових кораблів, три десантні кораблі”, — розповів військовий оглядач Денис Попович.
База Військово-морських сил (ВМС) РФ в окупованій Абхазії розташована в південно-східній частині Чорного моря — якнайдалі від найближчої підконтрольної Україні території. Наміри Росії зрозумілі — уберегти свій флот від атак морських дронів, адже Збройні сили України (ЗСУ) навряд чи завдаватимуть ударів по міжнародно визнаній території Грузії, нехай і тимчасово захопленій Росією.
“Тобто юридично це територія Грузії. Ясна річ, що там Росія створила власну “ДНР/ЛНР” на території Грузії. Тому удари по Очімчирі, морській базі в Абхазії, куди може бути переправлена частина Чорноморського флоту РФ — це буде удар по території Грузії з відповідними наслідками”, — додав Попович.
Утім, частина Чорноморського флоту Росії змушена буде розміститися в Новоросійському порту. І це місце не можна назвати безпечним — українські спецслужби вже проводили там успішну операцію, коли був пошкоджений великий десантний корабель “Оленегорский горняк”. Експерти зазначають, розрізнений і поріділий російський флот у Чорному морі все ще становить загрозу для України.
“Чорноморський флот уже не може вирішити ті завдання, які перед ним ставилися. Проте що стосується нанесення ракетних ударів, дронових ударів по всій території України з моря — така загроза зберігається”, — зазначив керівник програм Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.
Водночас, за словами Зеленського, Україна змогла повернути Чорному морю роль артерії безпеки, від якої залежить глобальна продовольча стабільність. І головне свідчення цьому — робота “зернового коридору”, відновлення сполучення з українськими портами в Чорному морі та на Дунаї.
“З військової точки зору Чорноморський флот не здатний виконувати завдання з підтримки своїх сухопутних військ, які ведуть бойові дії насамперед на півдні нашої країни. Не здатний до проведення широкомасштабних десантних операцій. Ну і це ключові моменти для протистояння на морі”, — додав Лакійчук.
Після серії успішних українських атак російський Чорноморський флот, очевидно, втратив контроль у Чорному морі. А екіпажі суден країни-агресора більше не почуваються безпечно навіть у портах. Згідно з оцінкою Міноборони Великої Британії, українським силам вдалося фактично завдати функціональної поразки російському Чорноморському флоту.
Читайте також: Наша мета — це повна деокупація української землі, включно з Кримом, — Зеленський на парламентському саміті Кримської платформи (ВІДЕО)