Російський рубль став фіктивною валютою, — Ус

Ілюстративний колаж: dialog.ua

Нещодавні санкції Сполучених Штатів Америки, зокрема проти Московської біржі, призвели до того, що російський рубль став якоюсь фіктивною валютою, оскільки його курс тепер централізовано визначається Центральним банком Росії. Щось подібне було в СРСР, коли офіційний курс встановлювався на рівні 34-37 копійок за долар, а на чорному ринку долар продавали за 20 радянських рублів. Про це сьогодні, 5 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

“Коли у вас валюта стає фіктивною, ви не розумієте: якщо у вас на руках 100 рублів, то скільки це в іншій валюті, і головне, скільки за це можна купити, і скільки, відповідно, товару вам продадуть за ці гроші. Тому що ринок також підлаштовуватиметься під ці речі, відповідно, не буде розуміння в ціноутворенні… Уявіть собі, коли ви звикли до певного способу життя, коли ви приходите в магазин і купуєте набір товарів, і ціни на ці товари змінюються щотижня, а тут, можливо, частіше змінюватимуть”, — коментує він.

Гість ефіру не сумнівається, що це відчують пересічні росіяни, зокрема ті, які долара не бачили в очі і в руках не тримали. Ус також зазначив, що від цього страждають і ще більше страждатимуть імпортозалежні галузі РФ, тобто більшість галузей російської економіки, починаючи від цивільного авіабудування і закінчуючи виготовленням ліків.

“Простіше буде знайти сфери та галузі, де не буде проблем, ніж галузі, які так чи інакше зіткнуться з проблемами”, — зазначив Іван Ус.

Читайте також: Росія вилетіла з десятки найбільших економік світу — подробиці

Раніше економічний експерт Ілля Несходовський висловив думку, що вторинні санкції можуть реально стримувати зовнішню торгівлю Російської Федерації. 

Читайте також: РФ починає вмикати “друкарський верстат”, — експерт про вплив західних санкцій

Прямий ефір