Російський президент пропонує Україні капітуляцію під виглядом мирних переговорів, — Подоляк

Михайло Подоляк. Скріншот: uatv.ua

Переговори з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним слід вести в суді в Гаазі. В інших випадках він наполягатиме на своєму праві вторгатися на чужі території і масово вбивати людей, а пізніше — візьме час для переозброєння росармії і повторного нападу. Про це сьогодні, 16 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк, коментуючи нещодавню заяву Путіна на пресконференції в Сочі.

“Людина зайшла на чужу територію, вбила людей. Переговори про що з нею вести? Про який мир? Ні, це не про мир. Він пропонує капітуляцію: “Ви повинні визнати, що я маю право вбивати ваших людей”. Про це з ним розмовляти? Ні”, — сказав він.

Радник глави ОПУ наголосив, що переговори можуть бути ініційовані виключно в Гаазі (Нідерланди), де розташовані Міжнародний суд ООН і Міжнародний кримінальний суд.

“Там хороші переговори можна вести з такими суб’єктами, і там потрібно вести переговори. Світовій спільноті, принаймні країнам, які дійсно думають про майбутнє, важливо це зрозуміти. Не можна розмовляти з убивцею, який демонстративно вбиває, тому що він вам не пропонує ні мир, ні правила, нічого. Він вам пропонує узаконити його право вас убивати”, — пояснив Подоляк.

За його словами, на сьогодні будь-які переговори Росія використовує як оперативну паузу на фронті для поповнення ресурсів, щоб продовжити агресію надалі.

“Давайте ми сядемо на фіктивні переговори, ми їх будемо там принижувати, а в цей час ми зможемо накопичити ресурс, який нам потрібен, — провести певний апгрейд, ротацію, набрати мобілізованих. Ну, і далі будемо їх різати. Тобто, він відкрито говорить. Мені хотілося б, щоб люди слова сприймали так, як вони є. Він (Путін) не переговори пропонує, він каже: “Дайте нам паузу, щоб ми могли донабрати людей і дорізати їх там”. Не треба це називати переговорами”, — резюмував Михайло Подоляк.

Читайте також: Єрмак провів друге засідання Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни

Нагадаємо, Путін заявив, що Росія нібито не відмовлялася від переговорів щодо повномасштабної війни проти України. З відповідною заявою російський президент виступив 15 вересня на пресконференції в Сочі (РФ), яку провів разом із незаконно обраним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

Прямий ефір