Російський підводний флот у Чорному морі: можливість ремонту човнів оцінив експерт

Андрій Риженко. Фото: facebook.com/TarChmut

Біля берегів тимчасово окупованого Криму по російському підводному човну “Ростов-на-Дону” було завдано удару. Більше виконувати свої завдання він не зможе. Крім нього, в акваторії Чорного моря у Росії залишилися ще три підводні човни, які періодично мають проходити ремонт. Про це сьогодні, 6 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів капітан 1-го рангу запасу, ексзаступник начальника штабу Військово-морських сил ЗСУ Андрій Риженко.

За його словами, поки немає підтвердження того, що підводний човен “Ростов-на-Дону”, по якому було завдано удару, затонув.

“У будь-якому разі, можна сказати, що цей човен виконувати свої завдання за призначенням не зможе дуже довгий період, тобто стріляти по Україні ракетами “Калібр” із підводного положення в кількості чотирьох одиниць”, — зауважив Риженко.

Він нагадав, що у вересні 2023 року підводний човен “Ростов-на-Дону” вже був на ремонті після того, як отримав наскрізні пробоїни корпусу внаслідок удару ракетами Storm Shadow.

“Удар по виведенню з ладу підводного човна “Ростов-на-Дону” може якимось чином вплинути на можливість проведення ремонту інших трьох одиниць, однак, фатальні наслідки навряд чи будуть. Для цього підходять сухі доки, які є в інших місцях, наприклад, у Севастополі, Керчі, Феодосії та в Новоросійську. Тобто за необхідності роботи можна робити і там. Я маю на увазі з догляду за корпусом. Роботи на човнах повинні проводитися раз на два роки. Що стосується ремонту техніки на борту підводного човна, то, в принципі, бригади з ремонту різного устаткування, електричної системи, зброї, які є на “Севморзаводі”, можуть це робити безпосередньо на борту підводного човна”, — звернув увагу експерт.

Також він висловив думку, що для проведення ремонту росіяни не стануть виводити човни з Чорного моря, оскільки Туреччина закрила Босфор, не зможуть їх повернути назад.

“На вхід у Чорне море Туреччина нічого не пустить. До речі, підтвердженням цьому є те, що два підводні човни Чорноморського флоту незадовго до війни були виведені в Тартус, знову ж таки на виконання завдань, але нібито під ремонт. Були спроби повернутися назад, але не вдалося”, — пояснив Риженко.

Експерт додав, що російські підводні човни, які перебувають біля узбережжя Криму, уразливі для ударів з боку України.

Читайте також: Україна вивела з ладу третину Чорноморського флоту РФ — деталі спецоперацій (ВІДЕО)

Прямий ефір