Російський наступ сповільнився під Авдіївкою — карта війни за 10 березня (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Протягом поточної доби на передовій відбулося 53 бойових зіткнення. Російські окупанти атакували на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Мар’їнському, Авдіївському та Оріхівському напрямках. Про це сьогодні, 10 березня, у вечірньому зведенні повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України (ЗСУ), інформує FREEДОМ.

Також противник помітно активізувався поблизу Новопавлівки в Донецькій області. Там загарбники 18 разів штурмували позиції українських військ, але успіху не мали.

Тим часом під тимчасово окупованою Авдіївкою Донецької області російський наступ сповільнився, пише The New York Times із посиланням на OSINT-аналітиків і військових експертів.

“Захоплення Авдіївки не призвело до краху української лінії оборони. Росіяни не змогли вийти на відкриту територію або ж домогтися великих успіхів. Російські війська намагаються просунутися вперед, використовуючи невеликі штурмові групи піхоти, але їх ліквідують на відносно відкритій місцевості на захід від Авдіївки”, — йдеться в публікації видання The New York Times.

“Просування було, але воно було незначним і за великим рахунком можна вважати, що зараз лінія фронту стабілізувалася. І це дає нам можливість прискорено, хоча краще, щоб це було планово, але хоча б зараз активізувалися роботи з фортифікаційних споруд”, — сказав військовий експерт Олексій Гетьман.

Про те, що Україна прискорено будує оборонні рубежі одразу на кількох ділянках фронту, пише британська розвідка. У відомстві уточнили, що фортифікації включають протитанкові “зуби дракона” і рови, піхотні окопи, мінні поля та опорні пункти.

“Розширення оборонних ліній знизить здатність російських окупаційних військ просуватися вперед або використовувати тактичні переваги в межах поточних наступальних операцій. Створення основних оборонних позицій свідчить про виснажливий характер конфлікту і означає, що будь-яка спроба провести операцію з прориву з високою ймовірністю супроводжуватиметься великими втратами”, — повідомляє Міноборони Великої Британії.

Утім, втрати — чи не останнє, що турбує російське командування. На це вказує характер штурмів з боку Росії. Наприклад, один із них на Запорізькому напрямку: колона рухалася по замінованому полю, що проглядається, на укріплені українські позиції. Такі набіги очікувано закінчуються провалом і великою кількістю жертв з боку сил, що атакують.

“Вкотре противник намагався прорвати оборону позицій на південному напрямку, де тримають оборону нацгвардійці. У результаті дві одиниці техніки противника було уражено пілотами ударних авіаційних комплексів, дві одиниці було знищено за допомогою артилерії. Весь особовий склад противника було ліквідовано. Атаку зупинено”, — повідомив командувач Національної гвардії України Олександр Півненко в Telegram.

“Вони так борються за Роботинський напрямок тому, що це те місце, де нам вдалося просунутися під час нашої наступальної операції влітку-восени торік. Звідти близько 20-25 км до Токмака. А через Токмак проходить одна з двох головних транспортних артерій росіян — це залізниця Волноваха – Токмак – Мелітополь – Джанкой. Друга — це Керченський міст, залізниця. І цими двома залізницями перевозиться 90% усього, що необхідно”, — коментує Гетьман.

Також російські окупанти поточної доби здійснили один штурм українських позицій у районі села Кринки Херсонської області на лівому березі річки Дніпро. Атака успіху не мала. За словами керівниці пресцентру Сил оборони півдня України Наталії Гуменюк, ситуація з логістикою у противника ускладнюється, оскільки українські воїни продовжують розширювати плацдарм.

“Ми говорили про необхідність зачистки смуги в 20-30 км для того, щоб полегшити життя правого берега, щоб туди не могла досягати артилерія противника. Протягом минулої доби мінус 10 артилерійських установок противника, ми продовжуємо їх відкидати. Але треба визнати, вони мають потужний ресурс для поновлення на цих позиціях, тому в нас ще багато роботи”, — сказала Гуменюк.

На Таврійському напрямку Сили оборони України минулої доби уразили російський самохідний зенітний комплекс “Панцир-С1”, самохідну артилерійську установку “Гіацинт”, РСЗВ “Град” і два комплекси відеоспостереження “Муром-М”. Крім того, український снайпер Сил спеціальних операцій збив дрон противника. БпЛА став трофеєм для українських військових.

Загальні втрати армії РФ від 24 лютого 2022 року перевищили 424 тисячі осіб. Минулої доби ліквідовано 900 російських окупантів. Разом із особовим складом українські військові знищують і техніку противника: підбили 19 танків, 27 бойових броньованих машин, 38 артилерійських систем, 3 РСЗВ і 2 системи ППО, 75 одиниць автомобільної та спецтехніки, а також цистерн із пальним. Також збили 41 безпілотник.

Читайте також: Росіяни відкладуть наступальну кампанію на Часів Яр — аналіз Коваленка

Нагадаємо, як заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, російські окупанти в Запорізькій області зараз зосередилися на створенні умов, що максимально сприятимуть подальшому наступу на Роботине.

Прямий ефір