Російський “Газпромбанк” потрапив під санкції: наслідки для російської економіки окреслив Савченко

Санкції. Фото: gettyimages.com

США ввели санкції проти ще сотні суб’єктів фінансового сектора РФ. Під обмеження потрапив зокрема “Газпромбанк”, шість іноземних дочірніх компаній, а також низка інших російських фінансових установ і кредитних організацій, і навіть чиновники Центробанку РФ. Це один із наймасштабніших санкційних пакетів Америки проти кремлівських фінансів. Про це сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

Серед підсанкційних банків опинився великий російський “Газпромбанк”, який проводив розрахунки не тільки за російський газ, а й за військові постачання.

“Звичайно, військові постачання так прямо не називалися, це те, що ми називаємо тіньовим імпортом — заборонені товари, товари подвійного призначення. Усі вони були предметом платежів через цей банк”, — пояснив Савченко.

Причина, чому всі ці три роки повномасштабної війни не чіпали “Газпромбанк”, полягає в тому, що через нього йшли транзакції з купівлі західними країнами російського газу.

“Думаю, це головна причина. І йдеться не тільки про Європу. Навіть Америка купувала скраплений газ у Росії, а потім перепродавала його в Європу. Це було раніше, але вже під час повномасштабної війни. “Газпромбанку” зараз дозволили допрацювати ще приблизно два тижні, щоб не ставити під удар європейських одержувачів російського газу. Наразі багато транзакцій буде доведено до кінця, але наступні вже проходитимуть через інший банк”, — уточнив експерт.

Він зазначив, що ці санкції, звичайно, не зруйнують повністю банківську та економічну систему Росії, але послаблять їх.

Зараз Росія повинна буде переробляти сотні тисяч договорів “Газпромбанку” і намагатися проводити всі ці операції через інші банки, які не перебувають ще під санкціями. Але іноземні банки, деякі з них ще працюють у РФ, задумаються, чи йти на таку співпрацю. Тому що тоді до них підвищиться увага міжнародних перевіряльників щодо проведення банківських операцій із підсанкційних постачань, обходу санкцій.

“Що стосується інших дрібніших банків, у цьому списку санкцій їх орієнтовно 50. У них виникають аналогічні проблеми. Тепер потрібно відстежувати, куди вони всі перемістять свої контракти для проведення міжнародних транзакцій, і потім уже завдати контрольного пострілу”, — додав економіст.

Також дуже важливо, що під санкції потрапили й дочірні структури всіх цих банків, які продовжували працювати в Європі.

“Тепер і вони перестануть сприяти проведенню тіньових операцій, платежів з обслуговування російської агентури, якої дуже багато в Європі, в усьому світі”, — сказав Савченко.

Читайте також: США ввели нові санкції проти російського банківського сектора — деталі

Нагадаємо, через “Газпромбанк” Росія фінансувала контракти з третіми країнами в доларах і євро.

Прямий ефір