Російський газ потраплятиме в Європу навіть після припинення транзиту через Україну — розбір експерта

Ілюстративне фото: bankruptcy-ua.com

Навіть після припинення транзиту через Україну, російський газ буде присутній в економіці багатьох компаній у Європі. Про це сьогодні, 17 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв.

“Насправді це велика геополітична гра. І в публічному просторі Європи, і багато європейських компаній заявляють про те, що вони не будуть закуповувати російський газ, про те, що вони накладають санкції. Вчора дуже позитивною новиною стало те, що навіть на російські підземні сховища — вони можуть зберігати до 9 млрд метрів кубічних газу — також вийшов новий пакет санкцій. І це дуже позитивно, тому що якраз підземні газосховища забезпечили безперебійну поставку газу в Індію і в Китай, а також забезпечували газ LPG для газовозів”, — сказав він.

Ігнатьєв нагадав, що у РФ є свій тіньовий нафтовий та газовий флот. ЄС вніс до 15-го пакету санкцій 52 таких судна.

“Також перевозиться газ і газовозами в європейські країни, зокрема, в порт Трієст в Італії. І тут заявляє прем’єр Австрії, що Австрія може обійтися без російського газу, але з усім тим, з порту Трієст вони своїми газопроводами закачують російський газ у підземні газосховища своєї державної компанії. Нещодавно гарне було рішення Німеччини. Німеччина заборонила заходити російським газовозам у порти Балтійського моря, які перебувають в юрисдикції Федеративної Республіки Німеччина. І тому Австрія тут придивляється до можливості постачання газу через, припустімо, Туреччину Південним потоком й потім перевалкою через морський транспорт, щоб відбілити цей газ від кривавих рук Кремля”, — сказав експерт.

Також він зазначив, що найбільш залежними від російського газу тут є 2 країни ЄС — Угорщина та Словаччина.

“На сьогодні Австрія блокує через свою територію постачання газу до Угорщини. Виходячи з цього, є висока ймовірність, що буде будуватися новий газопровід із Туреччини через територію Болгарії для постачання знову-таки російського газу. За документами цей газ контрактується як азербайджанський, але за фактом, за балансовими правилами, він є російським газом. Тому, на жаль, навіть якщо Україна припинить через свою територію транспортування російського газу, однаково російський газ буде присутній в економіці багатьох компаній у Європі”, — сказав Ігнатьєв.

Читайте також: Угорщина та Словаччина не зможуть замістити російський газ азербайджанським — аргументи енергоексперта

Нагадаємо, наприкінці цього року спливає договір між Росією та Україною про транзит російського газу до країн Європейського Союзу через українську територію.

Прямий ефір