Російський флешмоб із підпалювання військкоматів: зростає протистояння путінському режиму (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Тільки за один день 31 липня в Росії підпалили військкомати в 9 населених пунктах. Спроби підпалу військових комісаріатів зафіксовано в Казані, Омську, Санкт-Петербурзі, Подольську, Калузі, Верхньому Уральську та інших містах. Палії розповіли, що їх про це нібито просили шахраї телефоном, повідомляє FREEДОМ.

У Санкт-Петербурзі чоловік підпалив двері відділу військового комісаріату на вулиці Чайковського. На відео видно, як він наближається до входу та кидає щонайменше два “коктейлі Молотова”. Незабаром палія затримали, йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

“Близько двох тижнів тому підозрюваному нібито надходили дзвінки на мобільний, а також у WhatsApp від людини, яка представилася “співробітником ФСБ Колесниковим”. Під час довгих переговорів він запропонував влаштувати провокацію — облити двері військкомату бензином й підпалити. Співробітнику потрібно було нібито отримати деякі документи з військкомату, пов’язані з Україною”, — повідомляють у Telegram Фонтанка SPB Online.

Телефонні шахраї нібито попросили підпалити військкомат і 24-річну вчительку історії з Россоші. За її словами, вони переконали жінку в тому, що в будівлі перебувають невідомі, які намагалися оформити на неї кредити, і щоб затримати їх, їй потрібно кинути в будівлю “коктейль Молотова”.

Крім того, дедалі більше росіян відмовляються співчувати так званим “героям війни”. Так, лікарка з Москви Катерина Мікрюкова, яка відмовилася здавати гроші на оплату доглядальниці пораненому військовому, змушена була виїхати з Росії. У домовому чаті Мікрюкова відповіла жалісливим сусідам, що військовий “міг не воювати і залишитися здоровим”. 

“І почалося… Почали писати в Telegram: “Ти тварюка, гнида, підстилка хохляцька”. Ну, і пішло-поїхало, 300-400 повідомлень на день, атаки спаму в SMS, автоматичні дзвінки. Почали писати моїм сестрам, татові — у мене “ВКонтакте” все це відкрито було. Не знаю, хто ці люди”, — цитує Мікрюкову видання Meduza.

Скарги на лікарку почали надходити і в мережу лабораторій, де працювала Мікрюкова. Внаслідок цькування вона звільнилася.

“Зараз хоч би як Кремль намагався агітувати за війну, люди не бачать у ній великого сенсу… У Кремля через півтора року великі проблеми з поясненням сенсу і цілей цієї війни, тому що ці цілі досі не оголошені”, — сказав заступник головного редактора російського видання “Верстка” Олексій Левченко.

Експерти припускають, що випадки підпалів військкоматів, які почастішали, могли бути викликані посиленням закону за неявку за повісткою до військкомату без поважної причини. Напередодні президент РФ Володимир Путін підписав закон про збільшення штрафу в 10 разів — тепер максимальна сума становитиме 30 тисяч рублів. Путін також має підписати вже ухвалений закон про розширення призовного віку з 18 до 30 років.

“Минула хвиля пройшла дуже нервово. Пам’ятаєте, що в Москві Собянін її припинив раніше, ніж вона припинилася в Росії, тому що ситуація була абсолютно на межі, просто встали підприємства, тому що військкомати ходили по компаніях, вручали пачками повістки. Люди сказали, що ми зараз не вийдемо на роботу. Був повний параліч”, — сказав Левченко.

За даними “Медіазони”, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну військкомати та інші держустанови в РФ підпалювали щонайменше 113 разів. За підозрою в підпалах силовики затримали щонайменше 102 людини. Водночас 37 паліям призначили позбавлення волі строком до 19 років.

Читайте також: Росія готується до нової хвилі мобілізації, — Ейдман

Нагадаємо, заступник головного редактора російського видання “Верстка” Олексій Левченко вважає, що з урахуванням того, як негативно росіяни сприйняли першу хвилю “часткової” мобілізації, друга може викликати ще більше обурення серед населення. У Кремлі побоюються реакції суспільства, особливо під час передвиборчої кампанії президента Путіна.

Прямий ефір