Російських школярів переслідують за антивоєнну позицію: як карають неугодних Кремлю підлітків (ВІДЕО)

Російських школярів дедалі частіше переслідують за антивоєнні переконання і висловлювання. Їх звинувачують у дискредитації російської армії, фейках і тероризмі. А російські суди залюбки відправляють підлітків у СІЗО, колонії та психіатричні лікарні. У 2023 році російський президент підписав указ про затвердження стратегії комплексної безпеки для неповнолітніх. У її рамках уряд, зокрема, бере на себе зобов’язання щодо захисту інтересів дітей. На ділі — підлітків репресують, не зважаючи на вік, повідомляє FREEДОМ.

Турбота про дітей у Росії тепер виглядає так: пропагандистські уроки в школі, реклама служби за контрактом для старшокласників і переслідування за антивоєнну позицію.

14-річного Валерія Зайцева затримали в стаціонарі протитуберкульозного диспансеру за звинуваченням у навчанні з метою терористичної діяльності. 

“Разом із ним у справі проходить 18-річний приятель, якому інкримінують заклик до тероризму. За версією слідства, яку наводили Тelegram-канали, юнаки “симпатизували українському “Азову”: повнолітній Микита адміністрував “групи та чати” в Telegram і у “ВКонтакте”, “пропагуючи ідеологію батальйону”, а 14-річний Валерій “займався практичною діяльністю і також підтримував “Азов”. Обидва хлопці взяті під варту”, — з публікації видання “Новая газета”

У 2022 році в Росії засудили 14 214 неповнолітніх. У першому півріччі 2023 року — 6503 підлітків. За даними проєкту “ОВД-Инфо”, значна частина кримінальних справ щодо підлітків — за підпали військкоматів.

“Для російської влади й для російських правоохоронців немає жодної різниці, кого саджати й на скільки саджати. Вони не роблять знижку ні на стать, ні на вік”, — наголосив голова берлінського відділення правозахисної організації “Русь Сидящая” Юрій Боровських.

Російські суди охоче відправляють у колонії підлітків і за ще однією популярною в Росії репресивною статтею — за так звані фейки про російську армію.

Максим Липкар у 2022 році закінчив школу і готувався до вступу на юридичний факультет. Його звинуватили в поширенні фейків із мотивів політичної ненависті та відправили під варту, а потім перевели в психіатричний стаціонар. 

“Є факт злочину, який бачать у цьому судді, і за цей злочин людей карають наскільки можливо суворо. У них є місця у в’язницях. Якщо потрібно буде побудувати нові в’язниці, Росія їх побудує і буде так само без розбору саджати всіх, хто висловлює антивоєнну позицію, робить те, що російській владі не подобається”, — додав Боровських.

Дітей у Росії переслідують за публікацію в соцмережах повідомлень про антивоєнні мітинги, за пости, які російські правоохоронці можуть вважати дискредитацією російської армії, за поширення листівок, проведення одиночних пікетів, за антивоєнні написи на одязі. У відділах поліції підлітків часто незаконно допитують без присутності батьків. На них чинять психологічний тиск, а іноді б’ють. А ще за сміливість дітей у Росії заведено карати батьків.

Найвідоміший приклад — справа Москальових. Навесні 2022 року шестикласниця Маша намалювала на уроці антивоєнний малюнок. Її батька звинуватили в дискредитації російської армії й помістили під домашній арешт. А потім засудили на 2 роки колонії.

Читайте також: 7 років колонії за антивоєнні написи на цінниках — у Росії винесли вирок художниці Скочиленко

Прямий ефір