Російські військові кораблі на Кубі — США не зволікали з відповіддю (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: uatv.ua

Через добу після того, як у порт Гавани зайшли російські військові кораблі, до узбережжя Куби прибув атомний підводний човен USS Helena Військово-морських сил США. Як зазначили в Пентагоні, інші американські кораблі також відстежують і контролюють спільні військові навчання Куби і Росії, передає FREEДOM.

12 червня в порт Гавани зайшли чотири кораблі військово-морського флоту Росії — носії гіперзвукових ракет “Циркон”, крилатих ракет “Калібр” і протикорабельних ракет “Онікс” — фрегат “Адмірал Горшков” і атомний підводний човен “Казань”.  А також паливозаправник “Академік Пашин” і буксир “Николай Чикер”. Метою їхнього прибуття в Міністерстві оборони Куби назвали — участь у військово-морських навчаннях. Слідом за російськими кораблями до берегів Куби прибув атомний підводний човен Військово-морських сил США. З основною місією — забезпечити глобальну безпеку — повідомили в американському Південному командуванні.

“Це не сюрприз. Ми вже бачили, як вони здійснювали подібні заходи в порт. Ми, звісно, ставимося до цього серйозно, але ці навчання не становлять загрози для Сполучених Штатів”, — прокоментувала заступник прес-секретаря Пентагону Сабріна Сінг.

Судячи з численних коментарів кубинців у соцмережах, російському флоту там не раді. Місцеві жителі іронізують — добре б замість зброї отримати їжу. На думку аналітиків, прибуття до берегів Куби російських кораблів — це своєрідна заява Путіна про претензії на вплив у регіоні.

“Це трохи нагадує ситуацію 60-х років, коли Радянський Союз розмістив ракети на Кубі. Однак зараз у Росії більше немає тієї потужності, яка була в той час, і зараз у них війна з Україною, яка поглинає всі їхні ресурси. Латинська Америка важлива для Російської Федерації, щоб провокувати американців, але в них немає тієї сили, яка була в минулому. І союз Росії з Кубою — це союз, який не має тієї сили, що була раніше. Нині Куба перебуває в абсолютно катастрофічній економічній ситуації, і росіяни не можуть допомогти їм у цій економічній кризі”, — заявив засновник венесуельської газети El Nacional Мігель Отеро.

Згідно зі звітом вашингтонського Центру “Free Cuba”, після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, Куба стала полігоном для поширення кремлівської дезінформації в Латинській Америці. Державні телеканали — Prensa Latina, Granma, Trabajadores, Cubadebate ретранслювали новини російських пропагандистських медіа. Натомість Гавана отримала традиційну російську валюту — нафту. На 322 млн доларів.

“Те, що Куба пропонує Росії — це здебільшого дипломатична підтримка, наприклад, в ООН. І ми також бачили, що вона посилає… або кубинські солдати з’являються на фронті в Україні — ми не знаємо, чи посилає їх Куба. Офіційно режим Куби цей факт заперечує і каже, що не має жодного стосунку до цього вербування”, — пише журналіст іспанського інформаційного агентства EFE Марсель Барбера.

У 2022 році Куба взяла участь у військових навчаннях, організованих Росією у Венесуелі. 28 червня 2023 року — міністр оборони Куби зустрівся з російським колегою в Москві. А вже у вересні 2023 року, за інформацією аналітиків Центру “Free Cuba”, з’явилися перші новини про молодих кубинців, які разом із російськими військовослужбовцями воюють проти України. За неофіційними даними, таких найманців у російській армії може бути кілька тисяч.  

“Зі мною зв’язалися інші кубинці з Росії й запропонували роботу в будівництві із зарплатою близько 2700 тисяч доларів щомісяця і можливість отримання російського громадянства. Опинившись на території Росії, мене забрали на фронт. Ми ніколи не знали, що нам доведеться йти на війну. Ми приїхали робити кам’яні роботи. Нам склали договір російською мовою, який ми не зрозуміли. Принаймні, я говорю за себе. Принаймні, у мене немає військового вишколу”, — розповів громадянин Куби, російський найманець Франк Дарі.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Москва активізувала відносини з Гаваною. Президент Куби Мігель Діас-Канель за два останні роки чотири рази побував у Федерації. За цей час Москва видала Гавані кілька нових багатомільйонних кредитів. Здебільшого для купівлі російської військової техніки. Насамперед танків і вертольотів. При цьому Кремль ще 2014 року списав 90% кубинського боргу на 32 млрд доларів.

Читайте також: Кібератаки, які РФ здійснює на Україну, вперше розглядаються МКС як можливі військові злочини, — адвокат

Прямий ефір