Передані західними союзниками ракети не варто використовувати для завдання ударів по російських аеродромах, для цього більше підійдуть дрони, які Україна вже застосовувала. А ось склади боєприпасів — дуже гарні цілі для ударів далекобійними ракетами. Таку думку сьогодні, 24 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Агентства реформування сектору безпеки, експерт із національної безпеки Віктор Ягун.
За його словами, не всі ракети призначені для знищення великих об’єктів.
“Англійські та французькі ракети більше призначені для знищення якихось штабів, якихось бункерів. А ось ATACMS можна використовувати, в тому числі по військових аеродромах, де концентрується велика кількість авіаційної техніки, тому що є ракети з касетними боєприпасами, які забезпечують накриття великої площі. Такі ракети можна використовувати не тільки проти аеродромів та місць дислокації особового складу, а й по полігонах, по тих місцях, де зберігається автомобільна техніка, наприклад”, — перерахував Ягун.
Він зазначив, що деякі системи російської протиповітряної оборони здатні збивати західні ракети.
“Росія дуже велика країна і вона просто фізично не може повністю перекрити весь кордон і прикрити всі підприємства та об’єкти. Ось цим наші користуються”, — пояснив експерт.
Читайте також: Як Захід повинен реагувати на “Орешник” Путіна — думки експертів та глядачів FREEДОМ
Нагадаємо, Сполучені Штати дозволили Україні використати далекобійну зброю. Зняття заборони для ЗСУ на удари ракетами ATACMS з військових цілей на території Росії підтвердили у Державному департаменті США.
Пізніше міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Україна може застосовувати французькі далекобійні ракети SCALP по законних цілях у Росії “у логіці самооборони”.