Російське командування значно збільшило чисельність угруповання в Курській області, але, як і раніше, не в змозі використати кількісну перевагу в живій силі, аби витіснити українські війська, заявив прессекретар Оперативно-тактичного угруповання ЗСУ “Північ” Вадим Мисник. Росія продовжує обстрілювати власні населені пункти, а кремлівські пропагандисти поширюють дезінформацію про ситуацію в Курській області. Детальніше — у матеріалі журналістів телеканалу FREEДОМ.
Нещодавно Міністерство закордонних справ РФ поширило черговий фейк. За словами речниці відомства Захарової, Україна в прикордонних районах Курської області нібито створила щось на кшталт концтаборів, куди примусово звозять місцевих жителів.
Вона стверджує, що в одній із соціальних установ у Суджі українські військові “силоміць утримують” до 120 осіб і “катують їх”. Росіяни, які живуть у пансіонаті в місті, категорично спростували цю дезінформацію.
Україна виконує всі зобов’язання, зафіксовані Гаазькими та Женевськими конвенціями. Один з основних принципів — не зміна, а нормалізація життя цивільного населення на територіях, які контролює одна зі сторін.
Саме Збройні сили України забезпечують місцевих мешканців у Курській області продуктами харчування та водою, допомагають їм готуватися до зими — привозять грубки та теплі речі. А також надають медичну допомогу.
“Дотримуючись норм міжнародного гуманітарного права, офіцери нашої медичної бригади, офіцери цивільно-військового співробітництва забезпечують щоденну допомогу. І з пораненнями люди звертаються. Є люди, які хворіють на хронічні захворювання. Їм, звісно, теж надаємо допомогу. Особливу увагу приділяємо літнім людям і дітям”, — зазначив офіцер цивільно-військового співробітництва з позивним “Кит”.
Цивільні в Курській області отримують поранення внаслідок російських обстрілів. Армія країни-агресора б’є по підконтрольних ЗСУ населених пунктах з артилерії, застосовує безпілотники та керовані авіаційні бомби. На федеральних телеканалах кремлівські пропагандисти відкрито закликають знищувати російські сел та людей.
“Під час того, як наші Сили оборони брали під контроль місто, там практично було пошкоджено три-чотири будівлі, з яких вибивали російських військових. Однак нині окупанти своїми обстрілами зруйнували льодовий палац, дитсадки, школи та банківські установи. Навіть якщо інтенсивність за добу [29 вересня] була високою, то все одно по території Чернігівської, Сумської та частині Харківської області вони застосували 26 керованих авіаційних бомб, а по території району Курської області, який перебуває під нашим контролем, 32 бомби”, — сказав прессекретар Оперативно-тактичного угруповання ЗСУ “Північ” Вадим Мисник в ефірі телеканалу “Суспільне Новини”.
На основі аналізу супутникових знімків експерти американського Інституту вивчення війни стверджують, що Сили оборони України продовжують розширювати контроль на території Курської області. Операція ЗСУ вплинула на ситуацію на різних ділянках фронту, вважають аналітики.
“Щонайменше ті сили, які Російська Федерація змушена кинути на звільнення Курської області, це, зокрема, і ті ресурси, які російське командування не зможе вже використовувати на території України. У будь-якому разі для Збройних сил України і для нашої країни набагато краще вести бойові дії на території Російської Федерації і не давати російському командуванню використовувати додаткові ресурси, живу силу, техніку, озброєння безпосередньо на українській території”, — вважає експерт із міжнародної безпеки фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.
Щоб стримати наступ українських військових, російське командування перекинуло під Курськ від 40 до 60 тис. військових. І передислокація триває. Попри те, що Росія відправляє під Курськ нові, більш підготовлені підрозділи, цього все одно недостатньо, щоб витіснити українську армію, вважає речник ОТУ “Північ” Вадим Мисник. Саме тому російським пропагандистам уже не вперше доводиться переносити дедлайни повернення під контроль Москви Курської області.
Читайте також: Вперше українські військовослужбовці поділилися інформацією про початок Курської операції (ВІДЕО)
Раніше повідомлялося, що російські військові частіше застосовують керовані авіабомби щодо підконтрольної ЗСУ частини Курської області, ніж у прикордонних областях України.