Російські вчителі займаються пропагандою у школах: як карають за небажання брехати дітям (ВІДЕО)

Олена Ракінцева. Фото: Пермь 36,6

Путінський режим залучає до поширення пропаганди педагогів. Вчителів разом з учнями змушують брати участь у мілітаристських акціях. Викладачі навіть роздають повістки до військкоматів. У нових підручниках розповідають про так звану “спеціальну військову операцію”. На тих же, хто не згоден бути “рупором Кремля”, пишуть доноси, повідомляє FREEДОМ.

Директорці пермської школи № 12 з поглибленим вивченням німецької мови дорікнули в недостатньому “патріотизмі”, оскільки вона відмовилася проводити уроки за участю російських військових, які воювали проти України. Раніше директорка вже мала конфлікт із Міністерством освіти та ФСБ через її антивоєнну позицію і відмову проводити заходи на підтримку так званої “СВО”. Тепер педагог йде у відставку. На знак протесту звільняються й вчителі.

“Закон про освіту чітко говорить про те, що педагогічним працівникам забороняється використовувати освітню діяльність для політичної агітації. Дуже важливо не викликати громадянське протистояння в суспільстві, зокрема й у школі. Якщо ми приймемо одну сторону, проігнорувавши думку іншої, то зрештою отримаємо в наших школах бійцівські клуби, де йтимуть стінка на стінку, де матиме рацію той, хто має більше сили або більше підтримки”, — зазначила в інтерв’ю виданню Deutsche Welle колишня директорка школи №12 у Пермі Олена Ракінцева.

“Розмови про важливе” — це новий пропагандистський предмет у школах, на якому російські вчителі зобов’язані підносити війну, розв’язану Росією проти України, як справедливу і героїчну. Для цього вже випустили новий підручник, за яким з осені навчатимуться російські старшокласники. Один його розділ присвячений повномасштабному вторгненню Росії в Україну і повторює більшість гасел і фейків російської пропаганди. І, звичайно, автори підручника різко критикують США та інші країни НАТО. Опиратися такому тиску складно, зізнаються педагоги.

“У нас, наприклад, усе робиться, але формально: прапор винесли, “Розмови про важливе” пройшли.  Буквою “Z” точно ніхто не шикувався. З наступного року з’явиться “наставник із патріотизму”. Ним буде вчитель ОБЖ, але це навіть добре: він абсолютно в це не заглиблюється і робитиме все тільки для галочки”, — розповіла педагогиня однієї зі шкіл Санкт-Петербурга Ірина Краснова в інтерв’ю “Сибирь. Реалії”.

Вчителю фізкультури в Курильську Сахалінської області Івану Паніну довелося звільнитися з роботи, а потім і зовсім виїхати з Росії. У школі його назвали зрадником через те, що він відмовився розносити повістки про мобілізацію.

А на вчителя хімії та біології однієї з московських шкіл доніс учень дев’ятого класу. Педагог брав участь у протестному мітингу, а пізніше поділився своєю думкою з учнями. Йому теж довелося звільнитися і виїхати з країни.

“Опиратися точно варто, але треба бути готовим, що в тебе будуть проблеми: доноси, розмови з начальством, можливо, штрафи. На жаль, я вчитель хімії-біології, а не історії чи літератури. Вважаю, історики повинні формувати в дітей уміння працювати з джерелами інформації. Зараз це дуже важливо”, — висловив свою думку в інтерв’ю “Сибирь.Реалии” вчитель однієї зі шкіл Москви Сергій Громов.

Через загрозу репресій російські педагоги не можуть відкрито висловлювати свою думку, кажуть в організації “Альянс учителів”. Але пропаганду саботують десятки тисяч педагогів.

“У хід вступає такий тихий саботаж, формалізований підхід. Вчителі, які не готові брати під козирок і говорити в рамках таких розмов про важливе, про якийсь супер ура-патритик і пропаганду, формально беруть теми, які їм спускають, і просто в рамках цієї теми кажуть свої думки, розмовляють зі школярами”, — пояснює заступниця голови профспілкової організації “Альянс вчителів” Хельга Пирогова.

Тим же, хто відкрито висловлює свою антивоєнну позицію, доводиться звільнятися, кажуть в “Альянсі вчителів”. І це — у кращому випадку. За інакомислення Кремль карає реальними термінами.

Читайте також: Країна доносів: у Росію повернулася практика “стукацтва” (ВІДЕО)

Нагадаємо, мешканку Нижнього Новгорода оштрафували на 30 тисяч рублів у справі про так звану “дискредитацію збройних сил Росії” за наклейку “беZуміє” на особистому автомобілі.

Прямий ефір