Російські реалії: як Кремль просуває антисемітизм у країні (ВІДЕО)

Москва. Ілюстративне фото: apostrophe.ua

Масові антиєврейські демонстрації відбулися в Карачаєво-Черкесії, Кабардино-Балкарії та Дагестані. Спалахи антисемітизму фіксують у різних регіонах Росії. Від закликів у соцмережах росіяни переходять до прямої дії — погромів та насильства, передає FREEДОМ.

Росія повертає традиції минулого — поряд із відродженням радянських репресивних практик згадали і про єврейські погроми. Причому відстежити вибухове зростання антисемітизму в Росії можна щодня. Ось, наприклад, 10 жовтня москвичка позначає зіркою Давида кафе єврейської кухні, а вже 28 жовтня у Черкеську пів тисячі учасників мітингу вимагали від влади Карачаєво-Черкеської Республіки виселити з регіону всіх євреїв. А у столиці Кабардино-Балкарії Нальчику вандали підпалили недобудований єврейський культурний центр. За словами істориків, антисемітизм був традицією в Російській імперії, а потім і в Радянському Союзі. Причому нерідко його ініціювала сама влада.

“Особливо на населення єврейської національності зривалися промонархічні організації початку ХХ століття. Це навіть призводило до масових погромів, вчинених саме цими чорносотенцями, які виступали проти євреїв, намагаючись покласти на них провину за політику самої держави. І слід сказати, що в принципі, якщо ми розглянемо сьогоднішні події в Росії, то явище антисемітизму завжди посилюється та підтримується самою державою”, — заявив історик, старший лейтенант ЗСУ Олександр Алфьоров.

Увечері 29 жовтня близько 2000 людей захопили будівлю аеропорту в Махачкалі. Вони хотіли знайти євреїв, які, за чутками, були на літаку, що приземлився. Натовп вийшов на злітну смугу і намагався пробитися на борт із крила лайнера. Погромники пограбували магазини дьюті-фрі і оточили громадянина Узбекистану з вимогою довести, що він не єврей. Як з’ясувалося пізніше, пасажирів з Ізраїлю посадили в автобус, який намагався виїхати від натовпу по злітному полю, але його зупинили, і кількох людей побили.

“Усередині автобуса кричали діти, одна дівчинка постраждала від осколка скла, що потрапив в неї… Поліції було дуже мало, і вона нічого не робила. Якоїсь миті натовпу вдалося зупинити автобус. Вони зайшли всередину, пішли від людини до людини та питали їх, чи мусульмани вони чи євреї. Я сказав, що я мусульманин, бо мені було страшно. На щастя, вони мені повірили і пішли далі”, — розповів мешканець Єрусалиму, пасажир рейсу Тель-Авів – Махачкала.

Внаслідок погрому постраждали 20 людей, включаючи 4 поліцейських — їх росіяни закидали камінням. Захоплення будівлі міжнародного аеропорту, погром та насильство місцева влада та правоохоронні органи тероризмом не вважають. В офіційних повідомленнях їх називають “інцидентом” та “проникненням невідомих осіб”. А у прес-службі ГУ МВС Росії заявили про порушення кримінальної справи за статтею “організація масових заворушень”. Аналітики порівнюють погром у Дагестанському аеропорту з заколотом Пригожина у червні — в обох випадках багатотисячна група людей скоїла тяжкі злочини за повного потурання з боку влади.

Погром у Дагестані — не поодинокий випадок, упевнений президент України Володимир Зеленський. Глава держави нагадав, що за останній рік міністр закордонних справ Росії Лавров зробив низку антисемітських висловлювань. Дозволяв собі образи в такому самому тоні й російський президент.

“Це не поодинокий випадок у Махачкалі — це частина широко поширеної культури ненависті до інших народів у Росії, яка пропагується державним телебаченням, експертами та владою. Російський антисемітизм і ненависть до інших націй мають системний і глибоко укорінений характер. Ненависть веде до агресії та терору. Ми маємо працювати разом, щоб протистояти ненависті”, — написав Зеленський у соціальній мережі Х.

Антисемітські акції в Дагестані та інших регіонах Північного Кавказу наголошують на посиленні міжетнічної та міжрелігійної напруженості в Росії, йдеться у звіті Інституту вивчення війни. Аналітики впевнені, що Кремлю буде складно переконати росіян у тому, що ситуація під контролем, а єврейську аудиторію у тому, що єврейські меншини у РФ перебувають у безпеці.

Читайте також: Антисемітські погроми в РФ: як росЗМІ розпалюють ненависть (ВІДЕО)

Прямий ефір