Російські ракетоносії заведені в пункти базування, їх немає на бойовому чергуванні в Чорному морі, — Гуменюк

Наталія Гуменюк. Скріншот: uatv.ua

Завдання Сил оборони України — очистити українські території та акваторії Чорного й Азовського морів від ворожої присутності. І для цього українські захисники використовують усі доступні методи. Втрата росіянами великого десантного корабля — це серйозний прорахунок їхньої системи захисту. Про це сьогодні, 14 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

“У Чорному морі залишилися три кораблі, які Силами оборони України були підкориговані, і кількість їх була підкоригована сьогоднішньою нічною роботою. Ракетоносії заведені в пункти базування, їх немає на бойовому чергуванні. Це зрозуміло, тому що небезпека, яку відчули угруповання кораблів і катерів, серйозно позначилася і на загальній кількості сил Чорноморського флоту, які несуть службу. Вони продовжують нести на борту зокрема й розвідувальні апарати, які ворог часто запускає саме з акваторії Чорного моря. Тобто збирають обстановку, але не наближаються до берегів, контрольованих Україною”, — розповіла вона.

Гуменюк зазначила, що втрата корабля — це серйозний удар для російського флоту й армії загалом.

“І є розуміння, що це не просто втрата однієї бойової одиниці, а серйозний прорахунок у системі захисту, що в районі Криму у ворога серйозно пошарпана система протиповітряної оборони. І не тільки протиповітряної, тому що в цьому випадку йдеться і про протидесантну оборону, якщо говорити про захист плавзасобів, захист корабельного складу. У цьому випадку великий десантний корабель — це більшою мірою сьогодні для флоту Росії логістичний об’єкт, тому що він використовується переважно для передислокації майна, що залишилося в Севастополі, інфраструктури, яку вони намагаються перевозити. Втрата справді серйозна, тому що це велика, масштабна одиниця, яка здатна забезпечувати логістику”, — каже начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України.

За її словами, уже досить давно неможлива десантна операція росіян у тому вигляді, як наближення десантного корабля до узбережжя, спуск техніки, випуск десанту безпосередньо на суходіл, оскільки кораблі Чорноморського флоту не можуть наближатися до берегів України, які перебувають під її контролем.

“Такі десантні великі кораблі ворогом використовувалися саме для переміщення особового складу, майна, техніки. Ще якось була можлива така передислокація з використанням великих десантних кораблів в акваторії Чорного та Азовського морів, з огляду на окуповану частину і акваторії, зокрема. Але це більше сприяло б саме логістиці, але в жодному разі навіть не посиленню резервів. Передислокації, переобладнанню пункту базування. Але йдеться аж ніяк не про десант, тому що висаджувати десант у цьому разі вони могли б тільки самі собі на Кримський півострів із Новоросійська, наприклад”, — резюмувала Наталя Гуменюк.

Читайте також: Чорноморський флот РФ зараз на 90% дисфункціональний, — військовий оглядач

Нагадаємо, у Чорному морі сьогодні вранці, 14 лютого, знищено російський великий десантний корабель “Цезар Куніков”. Ворожий корабель атакували ударними морськими дронами Magura V5. “Цезар Куніков” отримав критичні пробоїни по лівому борту і почав тонути.

Прямий ефір