30 тисяч перекинутих російських військових на Курський напрямок — це контрактники, найманці та найбільш боєздатні підрозділи військ РФ. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.
“У ці 30 тисяч входять як контрактники, яких перекидають із тилових районів Російської Федерації, зокрема з Калінінграда, так і підрозділи збройних сил РФ, які мають практичний бойовий досвід на території України. Йдеться про найбільш боєздатні підрозділи повітряно-десантних військ. Тому всі розмови про те, що на цей напрямок перекинуто тільки або [кадировський] підрозділ “Ахмат”, або строковиків, — не відповідають дійсності”, — сказав Снєгирьов.
Російське командування перекидає свої підрозділи навіть з основних і найбільш проблемних для збройних сил РФ ділянок фронту. Зокрема і з найгарячішої його ділянки — Покровського напрямку в Донецькій області, а також з інших напрямків Донбаського фронту.
“На Курський напрямок із Покровського перекинуто підрозділи 810-ї бригади морської піхоти, її місце постійної дислокації — Севастополь. Це найбільш боєздатні підрозділи, які мають досвід бойових дій в українському Маріуполі та на інших ділянках фронту. 155-та бригада морської піхоти, місце постійної дислокації — Владивосток. У неї аналогічна ситуація з бойовим досвідом. 11-та повітряно-десантна бригада, місце постійної дислокації — Улан-Уде. Ця бригада свого часу брала активну участь у боях за український Часів Яр і зазнала важких втрат в особовому складі”, — перелічив експерт.
“Але що особливо примітно, зняли навіть підрозділи 106-ї дивізії ВДВ, яка брала активну участь у боях на Лиманському напрямку, де окупанти намагалися створити оперативне оточення українських військ у районі Сіверська [Донецької області]. Причому 106-ту дивізію використовували як саме штурмовиків, основну ударну силу”, — додав він.
Крім того, в число 30 тисяч входить і підрозділ “Добровольчого корпусу”, що складається з бійців колишньої приватної військової компанії “Вагнер”.
“Зокрема, загін під командуванням “Ратибора” (Олександр “Ратибор” Кузнєцов, екскомандир 1-го штурмового загону “вагнерівців”, — ред.), який має практичний досвід бойових дій ще з 2012 року — з сирійських подій”, — уточнив Снєгирьов.
У Курській області задіюють і найманців — бригада “П’ятнашка”, що була сформована 2014 року з представників як пострадянських країн, так і деяких країн Європи.
“Ця бригада до останнього моменту була задіяна в запеклих боях у районі Красногорівки. А це ще одна з основних ділянок фронту російської армії на Донецькому напрямку”, — продовжив експерт.
Снєгирьов зазначив, що така “збірна солянка” свідчить про те, що Курському напрямку російські війська надають пріоритетне значення.
Після успішного просування українських військ у Курській області російське командування змушене було створити угруповання прикриття в сусідніх Брянській і Бєлгородській областях, кожне з яких за різними оцінками налічує від 20 до 30 тисяч військовослужбовців.
“Тобто завдяки успішній операції українських військ сумарно на Курську, Бєлгородську, Брянську області відтягнуто близько 90 тисяч особового складу збройних сил РФ, які планували задіяти на фронті в Україні. Не випадково ще місяць тому головком ЗСУ Олександр Сирський говорив про те, що чисельність російських військ збільшилася до 715 тисяч (попередні оцінки були близько 600 тисяч). І звучали повідомлення про те, що РФ планує збільшити кількість російських військ в Україні до 800 тисяч. Як бачимо, з них майже 100 тисяч військових, а не 30 тисяч, наразі перебувають на території самої Російської Федерації і змушені протидіяти успішному наступу українських сил”, — наголосив Снєгирьов.
Він додав, що 30 тисяч російських військовослужбовців у Курській області — це не остаточне число.
“Американська сторона називає цифру в 50 тисяч, які необхідні російській армії для хоча б стримування українського наступу, не кажучи вже про так зване витіснення. Тому, вочевидь, чисельність російського угруповання, зосередженого в Курській області, буде збільшено щонайменше вдвічі”, — резюмував експерт.
Читайте також: 30 тис. солдатів Росія перекинула в Курську область для протистояння ЗСУ — подробиці (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, Україна розпочала Курську операцію 6 серпня, станом на 27 серпня під контролем ЗСУ перебувало вже 1 294 кв. км території Курської області РФ, 100 населених пунктів, на цьому напрямку в полон взято 594 російських військовослужбовців.
Читайте також: 80-120 тисяч військових потрібні армії РФ для витіснення ЗСУ з Курської області — коментар експерта